Informace k odložení některých zápasů

11.06.2020

Liga musela sáhnout 11.6 k opatřením z důvodu doporučení hygienické stanice.


Na jednom z amatérských tréninků na zimním stadioně (nejednalo se o Škoda Icerink) v pátek 5.6 došlo k setkání několika amatérských hokejistů s nakaženou osobou koronavirem (který o nákaze v ten den nevěděl, byl bez příznaků a v kondici). Jeden hráč který se účastnil právě tohoto tréninku se zapojil i do utkání soutěže PHM. Konkrétně v pondělí 8.6 v prvním utkání hracího dne Lev a Jokers. Hráč hrál za Lev.

Tento hráč byl následně kontaktován hygienickou stanicí, že byl 5.6 v kontaktu s nakaženou osobou. Byl vyzván aby podstoupil test a byla mu uložena karanténa. Výsledek testu byl oznámem 11.6 jako pozitivní na konronavirus. 
Tím pádem všichni spoluhráči a protiháči z tohoto zápasu byli kontaktováni hyginenickou stanicí. Hráči budou postupně také testováni na koronavirus a byla jim uložena karanténa.

Zápasy těchto týmů se přeloží. Budeme dále sledovat, zda došlo v těchto týmech rozšíření nákazy. HT.CZ je další tým který nemůže nastoupit kvůli stejnému důvodu někteří hráči týmu jsou také v karanténě, nebo mají bohužel pozitivní testy.Celou situaci intenzivně řešíme, komunikujeme s provozovatelem stadionu i s vedoucími dotčených týmů. Budeme informovat o vývoji situace. 

Bohužel koronavirus tu je. Někdo ani neví, že ho má, protože se cítí dobře a přitom ho může rozšířit. Je to od viru zákeřné, ale osoba která vir přenese za to prostě nemůže. Držme palce ať je co nejméně nakažených a těm u kterých se nákaza prokáže přejeme pevné zdraví, ať si s virem jejich tělo podaří. Situaci bereme vážně.

Petr Urban -CEO PHM a hráč Lva


Liga dbá na prevenci a bezpečnost, žádáme všechny o zodpovědný přístup a včasné informování, děkujeme

Viru Zmar!