HTP rozjelo totální demolici Projekťáků

02.03.2018

Příliš velký rozdíl v dovednostech hráčů se podepsal na příliš velkém rozdílu ve skóre zápasu

Tým našlapaný hvězdami přejel Ústav. Projekťák nezachytil úvod, střed zápasu ani konec. V dresu HTP se předvedli snad všechny hvězdy krom Jiřího Tlustého a Projekťák se svými ryzími amatéry neměl šanci na úspěch. Dle předpokladu HTP se ujímá vedení v sérii.

První třetina

Hned v úvodu se nepodařilo Ústavu hrát jedinou taktiku která mohla nést alespoň částečný úspěch a to vyhazovat a bortit hru. To se nepodařilo a hned v prvníM střídání padl gól do sítě Berounského. Kadlec otevřel skóre. Ob jedno střídání byl další gól po nevyhození ze třetiny a Fialovu střelu doklepl do sítě Hušbauer. Projekťák dostal šanci hrát přesilovku, ale nedařilo se, ani při větším počtu hráčů na ledě, HTP dostat pod tlak, naopak Berounský musel hasit spousty pokusů v oslabení. HTP roztáčely už postupně svůj kolotoč. Bartek se prosadil do konce třetiny a Hertl přidal další branku. Brankář Berounský v dresu Ústavu byl již z první třetiny velmi unavený, není se ničemu divit zasahoval 23x a ještě 4x lovil kotouč ze sítě. To Kalašnikov si sáhl na kotouč pouze 7x za třetinu a to byly ještě pokusy spíše marné, nežli nadějné.

Druhá třetina

Na unaveného Berounského se ihned valil jeden útok za druhým a netrvalo dlouho a účet druhé třetiny se opět otevřel. Kupec, se prosadil. Projekťákům se podařilo dostat překvapivě až za modrou čáru a Urban zachránil čest alespoň jedním gólem, asistoval mu Roubal. Studený Kalašnikov byl zřejmě překvapen, že se někdo dostal k němu až tak blízko (na kruhy) na dostřel. To na druhé straně se hrálo v těsné blízkosti branky téměř neustále. Profíci v dresu HTP ukazovali svůj přehled a cit pro hru. Kotouč létal z hole na hůl, mezi hráči zběsile poletovali hráči Ústavu neschopni zastavit jedinou přihrávku a když už byli hráči HTP déle na ledě vystřelili přesně a dali gól a šli střídat. Tento scénář se opakoval ještě šestkrát v druhé fázi hry. Bartek dal dvě branky, Kučera také a trefil se ještě Kadlec a Ptáček. Projekťáci byli v úplném rozkladu. Urban odešel do útrob areny se uklidnit, protože nezvládal míru zmaru a frustrace. Berounský také byl již s nervy na pochodu. No radost ze zápasu a z hokeje měla jen strana hrající nebo fandící HTP, ale i tam je pochybné zda někoho takový zápas mohlo bavit třeba i jen sledovat. Do konce druhé třetiny se ještě prosadil druhý hráč Ústavu Šíp z ojedinělé šance.

Třetí třetina

Zápas pokračoval ve stejném tempu. Někteří hráči Ústavu bylo vidět, že už nemají chuť hrát, někteří se prali o čest ale bylo to prostě málo. HTP naopak hrálo v naprosté pohodě a vůbec si nebrali servítky a slabšího soupeře totálně potupili. Přidali dalších šest gólů ve třetí části hry. Bártek dal úvodní branku, následovat gól Kučery který uzavřel hattrick. Kadlec si dal svou druhou branku a hattrick v jedné třetině si ještě střihl v pohodě Kupec (bronzový medailista z Mistrovství světa v hokeji do 18 let, to jen na okraj). Suma sumárum 17:2. Snad nejhorší výsledek historie Projektového Ústavu, který hraje v pražský amatérských soutěžích přes třicet let. Jednostranný zápas nedává ani pramalou naději na odvetu už nyní je jasné, že Ústav těžko může konkurovat bývalým profesionálům. Jediný hráč, který dokázal udržet koncentraci, výkonnost a přeci jen trochu nadšení do hry byl Hrabánek, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem Projekťáku. Za HTP byl zvolen Kupec, který vstřelil čtyři branky.