HTP obhájily titul v bitvě proti Lvům

04.05.2018

Velkolepá show před začátkem utkání i super výkon HTP v první části zajistil obhájci titulu opět triumf. Zápas měl parametry opravdového finále, Lev však musí vzít za vděk "jen" stříbrnou medailí

Přesné trefy v závěru první třetiny od HTP. Kalašnikov držel svůj tým. První formace Lva sice měla převahu, ale více než dvě branky dát nedokázala

První třetina

HTP začali samozřejmě aktivně, a zasypali Koňáka smrští střel. Lev se ale dostal do několika dobrých brejků, ale Regnerovi nebylo souzeno překonat Kalašnikova. Koňák na druhé straně sice dokázal odolávat střelám HTP ale už v sedmé minutě se prosadil mladík Volek. Lev dostal šanci vyrovnání. Opět byl v akci Regner. Hra byla velmi opatrná ze strany Lva a HTP se postupem jen těžko dostávali přes obranu Lvů. Volek samozřejmě dělal problémy a s Kupcem složili dobrou údernou dvojku. V první třetině ztratil Lev svého nejlepšího střelce Regnera. Ten byl naražen hlavou na mantinel a zápas tak pro něj skončil a Lev přišel o velké eso. Bohužel Tomáš Regner má otřes mozku a zlomeninu, což se zjistilo při vyšetření po zápase v nemocnici. HTP také poctivě bránili. Šnebergr operoval skvěle s Bártkem a Lvům trvalo vystřelit a přes tuhou obranu se nedostali. Blížil se konec třetiny a stav stále 1:0, ale HTP se prosazují podruhé. Kadlec sám zakončil přesnou střelou do mezírky mezi tyčkou a maskou. HTP tak odskočily na dvě branky, ale nezastavily se na tomto čísle, v zápětí přišel volný kotouč pro Pechu po odrazu od Koňáka a ten se nemýlil.  Minutku před koncem tak HTP zařídily klidný náskok do další části hry.

Druhá třetina

Do druhé části po úpravě plochy, vlétli do zápasu skvěle Lvi. Překvapení HTP dostali rychlý gól. První formace Lvů je nepustila dlouho z pásma a resultoval z toho kontaktní gól. Mihál se prosadil a vrátil Lev do zápasu. HTP začali vlažněji a Lev hrál precizně v obraně a tak byl dlouho stav 3:1. Lev měl dokonce dlouhé přesilové hry, dvě slepené a minutu hrál dokonce 5 na 3 ale tato část zápasu jim vůbec nevyšla. Naopak i v této nevýhodě se dostával do brejku Volek. Možná tedy pravidlo, že tým který nepromění přesilovou hru pět na tři nemůže chtít vyhrát platilo i tento večer finále PHM Cupu. Pět minut do konce periody a vhazování v útočném pásmu HTP. Ti ho vyhráli a sám Kupec vypálil na Koňáka trefil růžek. HTP tak opět odskočily na pohodlný náskok tří branek. Ještě mohl zvyšovat Ptáček v závěru třetiny ale lízl jen boční konstrukci branky. HTP tak sice po ospalém začátku třetiny nakonec dali uklidňující branku a vedli 4:1

Třetí třetina

V této části zápasu už HTP nemusely nikam spěchat. A možná uklidnění způsobilo, že opět při nasazení první formace Lvů byly pod tlakem. Ale Kalašnikov chytal opět svůj standard, ale to je top level na amatérský hokej. HTP se při výpadech Lvů otevírala vrátka, ale i Koňák se ukázal jako super brankář. HTP si dokázaly vynutit tlak dobrými nahrávkami a když Lev nedokázal dlouho vyhodit, nakonec uvařili branku. Skvělá souhra Bašuse s Ptáčkem a zakončujícím Kadlecem. Lev nevěděl kam dříve skočit a bylo to 5:1. Už asi málokdo věřil v obrat, ale přesto se opět první formace dostala do tlaku i slavní HTP nevěděly kam dříve skočit a také z toho byl druhý gól Mihála. Sníženo opět stav o tři branky. Lev se snažil ještě všelijak zapnout na vyšší obrátky, ale stále tuhá obrana HTP nedovolila drama. Navíc v závěru hrál Lev oslabení a to hned dvakrát za sebou, kdy se nechal zbytečně vyloučit jindy lídr týmu Urban a zmařil tak šance na drama v závěru. HTP si tak vybojovali obhajobu PHM Cupu!