HTP nenechali Bandity uloupit ani bod

01.03.2017

Opožděnému zápasu kraloval Plaček s Kamasem. Banditi drželi dvě třetiny slušný výsledek

První zápas skupiny B se odehrál na stadioně Sparty tedy ve Velké sportovní hale v Holešovicích. A to byl právě důvod, proč se začátek zápasu z původně plánovaných 20:00 posunul téměř o hodinu a dvacet minut. Věhlas Prague Hockey Masters Cupu zřejmě ještě nedoceňují organizátoři jiných soutěží a bylo třeba nechat dohrát zápas Extraligy dorostu, ve kterém bojovala domácí Sparta s Hradeckým Mountfieldem. Vedení PHM Cupu vyšlo vstříc organizátorům zápasu extraligy a nechali dohrát zápas, který šel do prodloužení a dokonce do dlouhé série nájezdů.

Tento opožděný start se podepsal na nažhavenosti hráčů a od úvodu byl zápas v klidnějším tempu a zdálo se, že hráčům se příliš nechtělo bruslit. Přesto byly světlé výjimky, Plaček hýřil pohybem a kreativitou a dal první gól HTP v poháru a otevřel skóre utkání. Plačkovi krásně poslal kotouč parťák Kamas. Tito dva borci Hokejových Tréninků Praha ukazovali, že jsou dobře sehraní a budou zřejmě klíčovými oporami týmu v celém poháru. Po několika minutách hry bylo otevřeno skóre a to probralo i Bandity, kteří začali pomalu ukazovat své umění. Hráli pěkně aktivně a dostávali se před Kalašnikova, který hájil branku HTP a nutno podotknout, že ji hájil perfektně. Na druhé straně tomu nebylo jinak. Seidl v brance Banditů měl dost zákroků a v provozní teplotě byl velmi rychle. Další výpad aktivního Plačka však nezastavil a kotouč mířil za jeho záda. Puk se dostal za Seidlova záda a odrazil se zpět před brankoviště. Rozhodčí viděl gól a také branku zapískal. Krásné sportovní gesto však předvedl sám střelec Plaček, který označil odraz jako odraz od tyčky, ne od vnitřního oblouku branky, a tak se po tomto gentlemanském kroku opět vrátilo skóre na světelné tabuli. Banditi se tak osmělili a po pěkné kombinaci s Hochsleigerem a Procházkou se prosadil host Báča, který pěknou kličkou překonal brankaře HTP. Bylo srovnáno. Banditi začali více kousat a měli chvilku více ze hry. Přesto do konce třetiny prohrávali, protože Bašus, který dobře organizoval defenzívu Tréninků, vysunul krásně Miculku a ten nabídnutý brejk zakončil s bravurou jemu vlastní a poslal favority do vedení.

Druhou třetinu začali aktivně Banditi, opravdu si vytvářeli mnoho šancí, především kombinace Lassigem, Smolíkem a pokusy Rözlera musel hasit skvěle chytající Kalašnikov. Nic z toho nebylo a začínala se projevovat tak trochu bezmoc na holích Banditů. Toho dokázaly využít Hokejové Tréninky Praha, nejprve rozhodčí vyhodnotil podražení na Bašuse jako pouze pokus o vyprovokování odpískání vyloučení proti Banditům, a tak hra pokračovala dál, ale právě z této akce se prosadili hráči HTP, jmenovitě Miculka, který převzal kotouč od Kiliána, krásně se vyklonil a překrásným švihem vymetl pavouky Banditům z růžku brány. Tento moment dodal vítr do plachet hráčům vedoucího týmu a začali přidávat další góly. Pěkná kombinace a opět byl u gólu Plaček a kdo jiný než Kamas, jako jeho dvorní nahrávač. Oba hráči se zřejmě dohodli při dalším pobytu na střídačce, že si role prohodí, ať také ukáží, že nehrají dle jedné šablony a vyšlo jim to. Plaček nahrával a Kamas zakončoval do odkryté brány. Po dvou třetinách tak vedly Hokejové Tréninky Praha 5:1.

Banditi sympaticky nesložili zbraně a začali mít i částečně bruslařsky navrch, tlačili se do zakončení, skvělé manévry předváděla posila banditů Lassig, který spálil snad pět tutových šancí. To vše dávalo šance opět soupeři, který mohl postupně navyšovat skóre. HTP se bavily hokejem a začaly převádět opravdu pěkné kombinace, někdy až příliš košaté. Brankostroj se však spustil pěkně, Miculka přidal svůj druhý zásah, Pěcha se trefil po krásné jednodotykové akci s Jandošem a Kiliánem. Již osmý gól pro HTP přidal Bašus, kterého vybídl kapitán Plaček k zakončení. Vypadalo to již s Bandity špatně nedobře, ale nakonec se ještě vzedmuli k několika pěkným akcím. Burcování na střídačce znělo především od zámořských posil Beaudina a Pattona a i to je možná probudilo a bandité se konečně prosadili. Smolík zakončoval pěknou akci Lassiga a po krátkém zámku se od modré čáry prosadil Procházka. Gól Procházky zřejmě inspiroval i soupeře a Gondek z Hokejových Tréninků Praha ukázal že když napřáhne, jeho střela je snadno zaměnitelná se střelbou Bretta Hulla! Gondekův gól byl tak tečkou za zápasem, který měl vlažný začátek, nakonec nabídl ale několik pěkných kombinací a tak věříme, že přítomní diváci si přišli na své.

Banditi určitě překvapili svou neutuchající pílí a nápaditostí a skvělým výkonem gólmana. Na druhé straně Hokejové Tréninky Praha potvrdily roli favorita a ukázaly, že útočné kombinace mají dobře natrénované. Férový zápas bez vyloučení tak otevřel kapitolu Skupiny B PHM Cupu

Další utkání sehrají Bandité 14.4. opět v odvetě proti stejnému soupeři, zato HTP hrají již za týden proti Lenovu!