Hokejové Tréninky Praha ovládly Prahu! PHM Cup je jejich

20.04.2017

Bleskový nástup do zápasu přinesl rychlé tři góly pro HTP, Lenovo se nedokázalo oklepat. Michnáč režíroval útočné akce. Kalašnikov opět zachytal.. PHM Cup patří HTP

Velké finále PHM Cupu 2017 na Velké sportovní hale přilákalo jak slušnou diváckou podporu, tak na obou stranách tři formace více než kvalitních hráčů. Za Lenovo nastoupili všichni tahouni, Lassig, Skácel, Tomka nebo Švadlenka s Došlým. Za HTP nechyběl Plaček, Šneberger, Kamas ale i opory bojů v Play-off Kučera, Tlustý a Hertl. Diváci tak čekali pěkný hokej z obou stran. Bohužel krátké rozbruslení nezahřálo Lenovo do provozní teploty, bohužel si i v krátkém rozbruslení lehce poranil koleno brankář Straka v brance Lenova.

Začátek tak Hokejové Tréninky Praha zvládly naprosto bravurně. Než se diváci pohodlně usadili a hráči srovnali na střídačkách bylo to 1:0. Obrana Lenova zaspala, mladičký Michnáč nalákal na sebe rychlým pohybem a šikovně přenesl za modrou na najetého Franka Kučeru a ten jednoduše zakončil mezi betony Straky. Bleskový výpad, vedoucí gól, skvělý začátek finále pro Hokejové Tréninky Praha. Na Lenovu nebylo cítit, že jsou hráči na ledě kvůli finálovému zápasu, a to byla pro ně velká škoda, naopak pro HTP obrovské ulehčení. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Skvěle technicky vybavený Michnáč se opět dostal za obranu a forhendem zakončil opět po zemi. Strakovi zřejmě dělal problém pohyb v koleni a i proti druhé šanci HTP musel kapitulovat. Jasně větší nabuzení do zápasu ukázali hráči HTP, přibrzdit je na chvilku mohlo vyloučení po hákování Kamase, ale Lenovo si sice na chvilku dokázalo získat pásmo, ale ke střele se nedostalo. Zbytek přesilovky byl spíše rozházený a nepřinesl velkou výhodu. Po jejím konci se rozhodl ukázat Kamas, který se vyhřívá v horních patrech produktivity celé soutěže a rovnou z buly projel mezi strnulými beky v bílém a vykoupal Straku backhendovou kličkou. Tři nula tak vedl silný tým HTP a ani se na vedení příliš nenadřel. Lenovo se začalo probouzet k aktivitě až po přibližně 13 minutách hry. A bylo vidět že to jde. Tomka dobře našel Došlého a ten střílel pěkně na Kalašnikova, ale ten i když zatím neměl moc práce skvěle a jistě držel svůj tým bez obdrženého gólu. Kalašnikov se v této fázi dostal do varu. Přesto nedokázal čelit pěkné souhře při úniku dvojice Tomka, Lassig. Lassig poslal na levý kruh Tomkovi ten vrátil zpět a Lassig z první zakončoval již do prázdné klece. Bylo vidět, že i hvězdami našlapaný tým HTP je možné překonat. Škoda jen, že si Lenovo neuvědomilo tento fakt hned v začátku zápasu. Jak začátek tak konec první části hry patřil Tréninkům. Dílo dokonal Plaček, který těžil z velmi rychlé jedno-dotykové akce Michnáče s Kučerou. Plaček nakonec zvedl kotouč do víka a stav byl 4:1.

Rychlá formální pauza mezi třetinami nepřinesla velké nabuzení na straně Lenova, což byla možná škoda, a tak mohly Hokejové Tréninky Praha přidat poměrně rychle další gól. Pátá odbyla po bruslařském souboji brankaře Straky, který vyrazil neohroženě proti vyhozenému kotouči, tváří v tvář mu jel dobrý bruslař Kulich, který dosáhl na kotouč, dokázal ho zklidnit na čepeli a zývala na něj už jen prázdná branka, do které pohodlně zakončil. Straka jako brankař riskl tento výlet, bohužel Kulich si poradil skvěle. Gondek opět pěkně a precizně bránil, dokázal odebrat kotouč útočníkům Lenova a poslal do krásného brejku Franka Kučeru. Ten vyzrál mazácky na brankaře Lenova. Pravdou je, že šestý gól uklidnil hráče HTP, začali tak hrát volněji a Lenovo přebíralo iniciativu, snažili se získat zpět svůj kredit. Bohužel v těchto chvílích úřadoval skvělý Kalašnikov. V druhé části druhé třetiny byl hokej zřejmě nejpohlednější částí, hokej nahoru a dolu. I další přesilová hra Lenova již byla sehrána dobře, ale Švadlenka ani Jungmann v pěkných pozicích neprostřelili mladého Nikitu Kalašnikova.

V poslední třetině již bylo jasné, že zkušený tým Hokejových Tréninků Praha si nenechá vzít své vedení. Vysoké hokejové umění začal ukazovat i Jiři Tlustý, který poslal jedovaté střely švihem na Straku, ale bez gólového efektu, přesto pěkná podívaná pro přítomné diváky. Komu ale finálový zápas vyšel skvěle byl Michnáč, přidal sedmý gól Tréninků. Trefil parádně víko z levého kruhu, když ho parádně našel nahrávač Hertl. Za Lenovo sice ještě na chvíli vykřesal malou jiskru naděje Zrzavý, opět to byla překrásná hokejová akce. Horečný poslal Došlému, ten z první hned na volného Zrzavého a ten parádní bombou z one-timeru do pravé části branky HTP. Opět ukázka toho, že by to šlo, ale tento večer to byly jen ojedinělé světlé momenty ze strany Lenova. Naopak po vstřeleném gólu přišla chyba v rozehrávce, kotouč místo ze třetiny šel na modrou Frankovi Kučerovi a tomu se zachtělo čepic na ledové ploše a proto proměnil. Dal tak hattrick a zvyšoval již na 8:2. Euforie pro HTP a mizérie pro Lenovo, další nevyhozený kotouč sebraný na modré Šnebergerem putoval přes aktivního Michnáče až na hůl Plačka a ten dal desátý gól v sezoně, devátý gól HTP v zápase. Ten jubilejní a za tradiční dotaci do týmové kasy, desátý gól v zápase, přišel ke konci třetí třetiny z hole Šnebergera, který poslal nádhernou dělovku mezi betony. Finále tak skončilo 10:2, výsledek odráží jak poměr kvality, ale především chuti vyhrát. Ta byla jasně na straně Hokejových Tréninků Praha a staly se tak prvními šampióny PHM Cupu v historii. Lenovo právem druzí, když zaberou umí zahrát a přehrát každého soupeře, tento večer k nim ale nepatřil.

Bouřlivé oslavy na ledě i v kabině mohly naplno vypuknout. A Hokejové Tréninky Praha si je náležitě užily!