HTP bez porážky a Drink Team bez výhry

18.12.2017

Nový golman HTP a produktivita Plačka s Kamasem nesla ovoce, Drink Team v první třetině válel, pak odešla síla!

Poslední utkání celé Kvalifikační skupiny a možné také poslední utkání na starém stadionu Nikolajka v PHM Cupu svedl proti sobě suverény Hokejové Tréninky Praha a sympaťáky z Drink Teamu. Zápas podle očekávání vyhrál válec HTP, ale Drink Team v úvodu kousal a překvapoval svou nápaditou hrou.

Předvánoční slabší účast sužuje snad všechny týmy v různých soutěžích. Nebylo tomu jinak ani zde. HTP v devíti, Drink Team nastoupil pouze v osmi hráčích. Kapitán Plaček z týmu HTP nechal své největší trumfy odpočívat, například Jiří Tlustý nebyl na soupisce. Drink Team vlétl do zápasu svižně a využil možná lehkého podcenění ze strany HTP. Ti se sice trefili jako první hned v úvodu utkání po zakončení kombinace na jejímž konci byl natěšený Michl, ale Drink Team hned prověřil novou tvář v brance HTP Strýčka, ten se hned musel v brance otáčet. Nestačil však na pokus Hadáčka, kterého našel po buly pěkně hrající mladík Schauer. Ten připravil za chvilku i druhý gól. Na modré na sebe navázal hráče a poslal kotouč přímo před brankaře kde byl tentokrát Jirman. Ten dostal Drink Team do vedení. HTP museli dotahovat, ale jakoby se některým hráčům nechtělo bruslit. Ale lítal kotouč a to stačilo. Plaček, Kamas a nakonci krásné akce byl matador Mkrvička. Srovnáno 2:2. Ještě jednou ale, ještě plni sil, zaúřadovali hráči v bílém. Opět Jirman, který hrál skvěle dostal z poza brány nahrávku a trefil k tyči a poslal znovu Drink Team do vedení. Nadšení hráči Drink Teamu ale přehnali svou chuť po gólech a HTP začali využívat okének v obraně. Vyrovnal kapitán Plaček, krásný ťukec zakončil mezi betony. Otočení přišlo po dlouhém pasu středem od Šnebergra na Kamase. Ten nad betonem Príhody proměnil. Na 5:3 upravil znovu Kamas svižnou střelou do levého horního rohu a opět byl u gólu Plaček.

Druhá část hry, byla v režiji HTP. Ti si řekli, že nechtějí nebezpečí blamáže a zapojili druhý stupeň výkonu. I když Príhoda proti minulým utkáním zlepšil výkon a měl mnoho úspěšných těžkých zákroku i tak to šlo s góly do jeho sítě rychle. Šneberger z pravé strany do protipohybu otevřel účet druhé třetiny, následovala střela po ledě k tyčce od Plačka. Šťastné zakončení tlaku pak přineslo další zářez Šnebergrovi zvyšoval už na 8:3. Další našel skulinku pod pravým betonem brankaře Príhody Plaček. Plaček se rozpohyboval drze se protáhl středem před branku a servíroval Kamasovi a ten uzavřel na 10:3 po druhé třetině. Drink Team se snažil, ale síly již přeci jen trochu staršímu týmy chyběly. 

Po Plačkově Hattricku přibyl další. Šneberg si připsal svůj třetí gól. Gondek ho vybídl. Tucet gólů v síti Drink Teamu uzavřel Bašus, tomu předložil krásnou nahrávku Mrkvička, golman už neměl šanci. Ještě se nám ale poskočilo skóre i na druhé straně. Po několika neproměněných šancích, které likvidoval nový golman HTP Strýček, se přeci jen usmálo štěstí na Hadáčka, který si ukořistil kotouč a mezi betony zakončil v samotném závěru přesilové hry. Na trestné pykal Najberk, ale v momentě gólu se již vracel zpět z boxu pro hříšníky. V samotném závěru zápasu ještě nechali hráči Drink Teamu vypíchnout kotouč Kamase a ten měl klid k zakončení přes celé hřiště si mohl chystat jak zakončí a vyšlo mu to na výbornou. Skóre tak uzavřel na 13:4

Hezký zápas v klidné atmosféře. V ochozech jsme viděli i některé diváky a za to jsme velmi rádi. No gólů bylo dost určitě si přišli na své. Super zápas sehrál v dresu Drink Teamu Jirman a nováček Schauer. Príhoda ukázal, že když má síly chytá velmi kvalitně. 

Za HTP se vrátil do hry po zranění v dolní části těla Bašus a vypadá, že bude pokračovat. Svou pěknou hru předvedl Šneberg s Michlem. Pohybem hýřil i Ptáček. Plaček byl produktivní i když určitě nezařadil nejvyšší rychlost.

HTP jdou do nejlepší skupiny bojovat o Play Off a Drink Team do nejslabší bojovat o stejnou šanci! 

Hokejové Tréninky Praha
Góly: 13
Střely na branku: 44
Trestné minuty: 2


Drink Team

Góly: 4

Střely na branku: 36

Trestné minuty: 0