Exhibice pro HTP v úvodním zápase na ICERINKu

15.01.2018

Bartek si užil premiéru pěti zásahy, Berounský hájil branku HTP s jistotou. Lvi bojovali, Voršilka zpět v sestavě gólový. Hrstka drží střeleckou potenci

Premiérové utkání na ICERINKu v exhibici nabídlo hodně gólů. Silní HTP "Vládci Prahy" a zároveň úřadující mistři PHM Cupu nedali šanci houževnatým Lvům. Zápas měl tempo a diváci, si určitě užili pěkné akce. V zápase byl zapojen nový prvek velkoplošné obrazovky se skóre a časomírou a zároveň motivačními klipy a hlasatelé hlásili góly a stav utkání.. premiéra jak se patří

Utkání začalo svižně a dle předpokladů šli do vedení hráči HTP. Hovsepyan dostal ideální nahrávku a Křepela který se nestihl pořádně rozehřát už lovil ze zcela nové sítě puk. Lev však byl v úvodu aktivním týmem a hluboké napadání neslo ovoce a důraz před brankou přinesl úspěch hokejovému komentátorovi Voršilkovi, který vyrovnal. Velmi dobře naladěný byl ostřostřelec Bartek v tmavém dresu HTP, ale první akci připravil svému spoluhráči který zakončoval do prázdné. To byl pro změnu olympijský vítěz Alše Valenta. Vracel vedení na stranu favorita. Lev dokázal znovu udeřit, nejaktivnější hráč Slavík táhl tým do boje a jeho zásah vyrovnan na 2:2. To v první třetině však bylo vše. Hušpner využil nahrávku Bartka a Bartkovi to bylo málo a ještě jeden gól do konce třetiny stihl, asistoval zkušený Šnebergr, který si navíc vyzkoušel i zcela novou trestnou lavici v boxu časoměřičů.

Ve druhé části se s góly roztrhl pytel. Rychlé tři zásahy zlomily do té doby aktivní Lvi. Hušpner, Bartek a Skuhra zvýšili postupně až na 7:2. Hlasatel a hlasatelka pomalu nestíhali vyhlašovat branky a až se z toho trochu zavařil velkoplošný scoreboard. Vše se ustálilo a navíc se vrátili do hry Lvi. Využili totiž přesilovou hru, na trestné zpytoval svědomí Hovsepyan a vracel se z trestné předčasně. Hrstka dal gól a trefil se za Lva již v několika zápasech v řadě. Byl to ale pouhý záblesk naděje na vyrovnaný hokej. HTP roztočily kolotoč Hattrick uzavřel Bartek a vyloučení odčinil Hovsepyan. Martin Bartek byl k nezastavení  a přidal ještě další dva zásahy v síti ještě Lukáše Křepely. Ten se po polovině druhé části hry prohodil s golmanem soupeře Robertem Berounským. Hráči tak potvrdili duch přátelského utkání. A viděli jsme i další gesto fair play když již uznaný gól Lvů sám střelec odvolal s tím, že puk za brankovou čárou neviděl a tak to má být. Po změně golmanů se Lvům hned podařilo vlastně svého brankaře překonat a dali svůj čtvrtý gól. Zelenka se prosadil a alespoň trochu si užil nový led i radostí z branky. 

Ve třetí části hry již hra plynula rychle, na straně Lva se činil nový brankář a na HTP až tolik pokusů nešlo. Diváci si tak mohli oddychnout od smršti branek a užít si atmosféru stadionu, který voní stále novotou. Poslední kdo byl slyšet z reproduktorů na stadionu byl Sergej Davydov, který vsítil poslední gól zápasu. Snižoval na konečných 5:11. 

Zápas dle očekávání pro favorita, ale přesto zajímavý pro diváky, kterým tímto děkujeme za návštěvu. Jsme rádi a rádi vás opět přivítáme na stadionu.


Další utkání na ICERINK? Prohlédni si rozpis a přijď se podívat na super hokej