Druhá třetina rozhodla, Domynos poráží Bandity

31.10.2017

5 gólů nezastavitelného Vlčka rozhodlo. Nové dresy v PHM Cupu Banditům výhru nepřinesly

Pěkné utkání které do poloviny druhé třetiny bylo velmi vyrovnané. Favorizovaní Domynos dlouho hledali cestu jak soupeře porazit. Nakonec však nastartovali svůj pěkný hokej a Bandity porazili. Ti však ukazují zvedající se formu. Skvěle zachytali oba brankaři. Seidl (BDT) měl hodně práce a super zákroky, ale Neuman (DOM) ho výkonem zastínil.

Úvod byl spíše rozpačitý ze strany Domynos. Bandité toho využili chytli se tak na úvod několika pokusy. Pelech byl aktivní hned od začátku. Nekoncentrovanost nebo podcenění vedlo k prvnímu gólu v síti Neumanna, tedy v síti Domynos. Ztráta a propad v útočné třetině vyústil v akci dva na jednoho Drub našel Pattona a tento Američan v dresu Banditů se nemýlil. Překvapivé vedení Banditů. Domynos však brzy rozsvítili varovný signál a do rukavic to uchopil Vlček, důrazně se probil skrz obranu až k zakončení a vyrovnal. Nesmírně důležitá rychlá odpověď a Domynos se dostávali koncem třetiny do převahy. Byli více na puku a ze závaru těžil opět Vlček. Dorazil střelu dobře hrajícího Sommera. Do šaníc se dostal Satin ale ztroskotal na připraveném Seidlovi. Ten měl hodně práce celkem sedmnáct zákroků v první třetině na druhé straně bandité zaměstnali Neumanna jen děvětkrát. Třetí branku Domynos dal Vopava pod víko trefil přesně, měl rychlost a "drive" do zakončení. Jenže Bandité korigovali. Ke konci třetiny zamkli Domynos pěkná střela od Pelecha neskončila v síti, dorážel Patton nedal, ale co nezvládl on dokonal za něj smolně Vopava, který si dal vlastní gól. 3:2 po první třetině

Na začátku druhé třetiny jsme byli svědky nástupu Banditů. Ti posíleni gólem "do šatny" měli chuť se zápasem něco udělat. Pěkná a sympatická aktivita. Ve druhé třetině totiž Bandité přestříleli Domynos. Jenže Neumann nechtěl za svá záda pouštět a to dokonce i s z jasných brejků. Prcáhazka měl velkou šanci, Mrkvička nebo Drub, super šance, ale červené světlo se ne a ne rozsvítit. To bylo zřejmě klíčové pro celé utkání. Po půlce druhé třetiny se totiž role obrátily. Domynos sice již bez zraněného Satina, které odešel s krvavým prstem začali dělat čest svému jménu a začali dominovat. Chvíli zavářeli tak, že Seidl sice pochytal šance, ale ztratil přitom lapačku z ruky. Přesto srdnatě pokračoval ve hře dále, byl to heroický výkon. Nakonec však gól padl, svůj hattrick uzavřel Vlček a to dokonce v oslabení. Další rychlý gól přidal hned v zápětí. Vystačil si sám. Bombou z blízka nedal Seidlovi šanci ani Vopava, kterému nabil Vlček. A po fatální chybě kdy z poza brány mohl krásně a pohodlně najít Čermák mezi kruhy Vlčka bylo jasno. Čtvrtý gól ve druhé třetině, celkově sedmý v zápase a pátý gól pro Vlčka. Kombo na které prostě již Bandité nemohli najít odpověď.

Ve třetí třetině bylo vidět na obou stranách již smíření s výsledkem zápasu. Domynos se nikam nehnali, hráli pohledný hokej. Bandité zkoušeli dlouhé pasy, vycházelo jim to, ale v zakončení to ještě drhlo. Jedinou výjimkou byl Kuřina který ránou po zámku dostal za Neumanna kotouč. Snížil ale jen kosmeticky na 3:7. Finální podobu skóre dal Jíša, hrající bez vesty, který suprově bránil různé pokusy Banditů po celý zápas, no nakonec se mu zadařilo i v útočné akci když zakončil souhru s Schiefnerem. 8:3 finální skóre na světelné tabuli. Bandité druhá porážka v PHM Cupu, ale sympatický výkon. Domynos suverénní a usazují se na první příčce tabulky.