Drink Team poprvé vyhrál odnesl to PUK

31.01.2018

Vyrovnaný souboj na Icerinku. Hattricky na obou stranách, výhru zlomil Drink Team až v závěru

Oba dva týmy před zápasem bez výhry, dokonce bez bodu v PHM Cupu. Dnes tedy bylo jasné, že někdo tyto body získá. Zápas byl po dvou třetinách těsný a vyrovnaný, ale přeci jen aktivnější Drink Team získal všechny body a vyhrál v hezkém utkání

PRVNÍ TŘETINA

Puk vlétl do zápasu netradičně aktivně a především rychle se ujali hráči v bílém vedení. Tahoun a nejlepší střelec svého týmu Vymětal rozvlnil síť za Príhodou, který nedosáhl lapačkou na povedenou střelu. Hned však se probudili hráči Drink Teamu a Štryncl byl dnes akční a srovnal v té samé minutě. Jako živá voda byl tento gól a tak přišel další z hole Poncara. Puk ale byl aktivní v první části hry a zasypával Príhodu častěji, ale střely nebyly tak nebezpečné aby musel Príhoda kapitulovat. Naopak krásnou střelou přesnou, rovnou se prezentoval hráč Drink Teamu Ptáček a zvýšil na tři jedna. Do konce třetiny ještě dorážkou pod vyrážečku dal čtvrtý gól Glassovi Hadáček. Drink Team tak vyhrál první třetinu jasně, ale obraz hry byl vyrovnaný, spíše lehce přikloněn na stranu Puku.

DRUHÁ TŘETINA

Drink Team zvýšil obrátky a PUK byl zavírán v obranném pásmu velmi často. Jeden závar využil Ptáček a jeho tým tak odskočil na rozdíl již čtyř gólů. Glass se potom ale činil a pochytal vše co na něj hráči Drink Teamu poslali. Puk, který se tak často před brankaře Príhodu nedostal naopak dokázal využít z minima maximum. Smutek hned po gólu soupeře snížil, trefil tzv."teploměr". Následně ukázali hráči Puku pěknou kombinaci a Smutek přidal svůj druhý zásah a už to bylo z pohledu Puku veselejší, jen o dvě branky. Snížení na rozdíl jediného gólu pak přišlo po situaci, kdy Príhoda myslel že má kotouč pod kontrolou, ale lišák Mýtina dokázal kotouč prostrčit pod lapačkou brankaře. Po dvou třetinách tak na světelné tabuli skóre 5:4 pro Drink Team.

TŘETÍ TŘETINA

Schylovalo se tedy k dramatickému finiši a to mají diváci rádi. A dočkali se vyrovnání. Tůma využil Rychtaříkova vybídnutí a srovnal na pět pět. Drink Team, který i přes svou aktivitu byl již dlouhou dobu střelecky němý se ozval v pravý čas. Zlomovým momentem byl totiž gól Ptáčka, který opět poslal do vedení Drink Team. Ten tak uzavřel svůj hattrick! O dvě branky odskočil za nedlouho Puku soupeř po brance Krejči. Poslední branku hráčů Drink Teamu oslavoval Štrycl a korunoval tak svůj výkon druhým gólem. Celkem zakončil zápas s bilancí 2+2. Puk již nenašel dostatek sil a schopností srovnat a tak jen kosmeticky upravil skóre Smutek a byl to také gól třetí, tedy viděli jsme další hattrick.

Zápas tak skončil výhrou Drink Teamu, ten se tedy vrací na pozice zaručující Play Off, ale bude odveta a v té se zřejmě rozhodne. Pro Puk určitě dobrý pocit z dobré hry a vyrovnaného průběhu uktání