Drink Team přestřílel Lvy, ti však zakončovali téměř na 100%

09.10.2017

LEV: Regner zářil 1+6, Urban 4 góly, Magula hattrick!  DRT: Kazakov hattrick. Gólové hody

Ve Vintage Classics  PHM na starém stadionu Nikolajky se spolu poprvé v historii potkaly týmy Lva a Drink Team. Viděli jsme sedmnáct gólů, čistý zápas. Drink Team čeká na výhru, Lev bere první body v kvalifikační fázi.

Drink Team se na tento zápas sešel ve větším počtu než na poslední pohárový zápas a mnozí hráči si tak odbyli svůj debut. Lev tradičně tři připravené formace, ale hrající trenér Urban zkoušel také nové tváře.

Skóre zápasu otevřel Lví střelec Regner. Malý hbitý štírek se šikovně uvolnil od mantinelu po oblouku kruhu a poslal po zemi střelu na kterou Príhoda nezareagoval. Rychlé vedení Lva. Drink Team se osměloval, nové posily Krejča s Ptáčkem poslali na Bartošku ve Lví kleci nebezpečné pokusy ten však kryl. Chytl začátek dobře, ačkoli přišel na zápas velmi pozdě, což bylo pro Fanklub Lva důležité. Druhý gól dál sváteční střelec ale letos s formou hrající Mezera. Od modré poslal žabku po ledě, prošla až do sítě. 
Následovalo vyloučení, které Lev přečkal, ale těsně po konci udeřil poprvé velmi akční Kazakov. Mladík z pravého kruhu vypálil k levé tyči. Bartoška neměl šanci, pěkná střela. Lvi tušili, že je třeba dát další rozdílový gól. Iniciativy se chytl Urban, přebral kotouč ve středním pásmu a natlačil se přes beka, položil Príhodu a zavěsil. Ještě to samé střídání a Lvi udeřili znovu Magula leč tísněn poslal kotouč po zemi z mezikruhů a podpořil tak střeleckou aktivitu. 4:1 Lev. Drink Team sympaticky neskládal zbraně. Jak kapitán Hadáček, i Koblasa měli své šance. Ale Bartošku nepřekonali, šancí měli ale výrazně více, produktivita však byla na druhé straně kluziště. Magula dal svůj druhý gól. Ideálně uvolněn od Regnera se nemýlil. Opět po zemi pod beton. Korekci první třetiny opět musel obstarat snad jediný kdo neměl špatnou pásku na hokejce v dresu Drink Teamu Kazakov. Dorazil střelu mezi betony z prostoru před bránou. 

Do druhé části hry šli Lvi klidnější, ale Drink Team o to více odhodlanější. Szabó se pokoušel rozhýbat své spoluhráče pasy. Lev ve snaze, v tlaku, ztratil kotouč na útočné modré, u kotouče byl Kazakov, pádil přes celé kluziště a krásně vymíchal Bartošku blafákem do backhandu. Dal kontaktní gól a byl to jeho hattrick! Na něj sice Lev odpověděl. Urban dostal připraveno mezi kruhy a poslal po ledě střelu kterou Príhoda nezastavil. Ale Drink Team stále cítil, že by se mohl prosadit, přeci jen obrana Lvů tak pevná nebyla, Lev chyby dělal. Vždyť 11 pokusů na brankaře ve druhé třetině, to na druhé straně tolik střel zdaleka nebylo. Úsilí se vyplatilo, gól slavil Koblasa bylo to opět hubené vedení Lva o dva góly, Drink Team snižoval. Fanklubák Urban si řekl, že to je asi až příliš těsný výsledek a tak raději projel celé kluziště a trefil do vinglu nad vyrážečkou z ostrého úhlu. Další řekněme nešťastný gól pro Príhodu, opět po zemi táhlá střela, kterou zakončil Jiří Šimek. Lev tak vedl po dvou třetinách 8:4. 

V poslední fázi hry už bylo jasné, že Lev si výhru uhájí. Navíc navyšovali náskok až na 11:4 . Po krásné akci na jeden dotek se nejprve prosadil Křivský, dále svůj čtvrtý gól zaznamenal Urban, svým typickým sólem a posledním střelcem v červeném Lvím dresu byl Magula, krásná střela klasický onetimer. Magula si tak završil svůj hattrick. Poslední úpravu skóre už zařizovali jen korigující hráči Drink Teamu. Ptáček se prosadil pěknou schovanou střelu z poza hráče a komu to opravdu lepilo v bílých dresech Drink Teamu byl Kazakov a dal svůj čtvrtý gól. Ani takový výkon však nepomohl Drink Teamu k prvním bodům. Lev je získal všechny pro sebe.

Drink Team
Góly: 6
Střely na branku: 32
Trestné minuty: 0


Fanklub Lev Praha
Góly: 11
Střely na branku: 28
Trestné minuty: 2