Intelsol nevyzrál na Domynos v třaskavém utkání

25.09.2018

Neumann zachytal skvěle. Kopáček skvělá obrana (DOM). Intelsolu se nechytli střelci

První historický zápas pro Intelsol v lize. Domynos naopak ostřílení harcovníci v takřka identické sestavě již druhou sezonu, sice v tomto utkání bez kapitána ukázali, že když se semknou umí zápasy vyhrávat.

Zápas od úvodu měl a vlastně v celém průběhu zvláštní scénář. Intelsol měl více šancí a tlačil se do zakončení. Snažili se hráči všemožně dostat rychle skrz pásmo do útoku a vypracovávali si mnoho šancí. Ale Neumann od úvodu, velmi dobře naladění nepustil nic lacině. A tak Domynos moli čekat na první chybu a svou šanci. Ta přišla když se prosadil z otočky před brankou Urbánek, dal efektní gól a poslal Domynos do vedení. Intelsol hrál nadšeně a bušil do soupeře. Šance si připsali Veverka a Vojťěch Kulda, přesto branku nedali Neumann byl jako skála. Ani vyloučení Jíši nepomohlo k první brance v lize a tak první třetina skončila poměrem 1:0

Druhá část byla na branky nejzajímavější. Dobře hrající Čermák se radoval ze své pěkné trefy kdy se prosadil pěknou žabičkou. A téměř v zápětí přidal další branku Marek Niessner. Domynos najednou vedli 3:0. Trochu se začalo na ledě jiskřit a Ilusionisté zřejmě něměli jinou šanci než něco změnit a začali o něco tvrdší hru, ta se následně opakovala i z druhé strany a už to tak krásné po oko diváka nebylo. Pokud zrovna není divák fanouškem hokeje, který praktikovala Philadelphia Flyers v sedmdesátých letech.

Nicméně tato změna se projevila i na skóre. Menší koncentrace na hokej u obránců Domynos vyústila v krásnou branku Intelsolu. První histoircký gól má na svědomí Lustyk, kterému poslal krásnou křižnou nahrávku přes beton Kulda. Pěkná kombinace a bylo sníženo na 1:3 z pohledu Intelsolu. Ale Borovský z Domynos krásně vyvezl kotouč poslal pasem do jízdy Kose a ten zakončil za záda Střýčkova. Domynos tak vedli opět o tři a to 4:1. Do konce třetiny bylo zkorigováno a zápas byl tedy stále "těsný" prosadil se Veverka.

Ve třetí třetině byl stále trend trochu tvrdší hry a branek tedy příliš nepadlo. A střílelo se spíše v pásmu Domynos. Neumann musel čelit devíti nepříjemným pokusům Intelsolu, zatímco jejich brankář měl pouhé tři zákroky. A jelikož na ten čtvrtý neměl příliš velký nárok po úniku Satina do brejku dostal pátý gól. Poslední slovo v zápase měl David strýček