Co ukázalo Září v TOP Divizi PHM Cupu?

02.10.2019

První měsíc za námi a můžeme bilancovat, komu vyšel start, kdo zaspal nebo kdo překvapil.


Nikdo není jednoznačným favoritem, po prvním měsíci je brzo na soudy a zatím je spíše více překvapení než jistoty ve výsledcích.

Ligu vede zatím Elite Hockey, který ne jen že má vyrobené nové netradičně barevné ale velmi hezké dresy, ale také hraje pěkný hokej plný skvělých akcí. Prostřídal ale hodně hráčů, a zatím se ladí pevná sestava tohoto nového týmu. Každopádně za dobrý start mají od PHM jasnou Gratulaci! 


Domynos překvapují jasným vstupem do ligy. 4 zápasy bez porážky a ukazuje se že kompaktní tým, který ví co od sebe může čekat je lepší než rotující sestavy. Kloubouk dolu a jak říkají na Jamajce "Big Up" pro Domynos.


Trojnásobný šampión poprvé klopýtl v základní části. K překvapení všech nezvládly Hokejové Tréninky Praha tak jak jsme zvyklí dovést k vítězství jejich zápas. Prohráli se Lvem. Přesto v ostatních zápasech hrají skvěle a je jasné, že si brousí zuby na další zářez. 


Superheroes je nový tým, ale už je vybaven. Úžasné nové dresy, nadšení a stabilní tým. Jejich hvězdy září a rozhodují zápasy. Superhrdinové jsou tak vysoko v tabulce po prvním měsíci a to čekal od tohoto týmu málokdo. Hlásili se totiž původně do divize Klasik.


Tým kterému vstup do sezony vyšel těžký los ho zvládl zřejmě dle očekávání. Se silným nováčkem Hokejové Tréninky sehrál na úvod remízu, to není zlý výsledek. Dokázali jako jediní porazit Superheroes. Ale největší překvapení je, že tým který chce zvednou určitě PHM Cup nad hlavu prohrál s Jokers. Intelsol je ale velmi dobře připravený jak takticky tak fyzicky a start sice mohl být lepší, přesto je na dobré cestě. 


Wolves A zatím sehráli nejméně zápasů, přesto ukazují svou sílu. Jasně přehráli jak Sršně, tak Lev. Zcela jednoznačně lehký vstup do sezony pro Bronzový tým z loňska. Ale pozor na Domynos už nevyzráli a tak bude muset vedoucí Kincl ukuchtit nějakou novou taktiku.


Lev vstupuje do sezony silnější co se týká hráčské základny, ale zatím rotující sestava nepodává stabilní výkony. Sice se blýskli výhrou nad "nepřemožitelnými" HTP ale v ostatních zápasech se jim nedaří dostat se do herní pohody. Proto střed tabulky.


Tornádo je bojovný tým a pokud je utkání těsné umí uhrát závěr dokonale. Pokud však prohrávají o více gólů jejich pověstná bojovnost se může vytratit. Přesto Tornádo ukazuje sílu které v sobě skrývá. Brankoviště a obrana je na skvělé úrovni, když se chytnou střelci půjdou nahoru.


Jokers, tak tak že zmeškali sezonu a nebyli do ligy vůbec vpuštěni. Přesto složili tým zkušených a odhodlaných borců, kteří chtějí urvat osmé místo. Jokers jsou dámy a pánové opravdový tým, kompaktní, který už nejde podceňovat, své by o tom mohli říct Ilusionisté. 


HC Sršni, mají na každý zápas svého kouče jasné pokyny, velkého skvělého golmana, přesto v nové lize jim rozkoukání dělalo z počátku problém a na své první body čekali do třetího zápasu. Přesto pozorujeme jasné zlepšení herního projevu a Sršni půjdou určitě do boje o flek v playoff.


Roosters díky odloženému startu mají trochu horší vstup, ale na to už jsme u nich zvyklí. Každou sezonu ze dna až na vrchol, ale bude to platit i letos? Velký zásah je že pilíř Novák není fit a nehájí branku Kohoutů. Je brzo na závěry, a tak věříme, že se Roosters určitě probudí.


Hokejové Tréninky.CZ byl tým, který předcházela velká očekávání. Přesto začátek je zatím rozpačitý. Tým není stabilní a mění se hráči do jednotlivých zápasů a zatím některé velké hvězdy, které měly nastoupit jsou mimo sestavu. Zda je to strategický tah a budou nasazeni později nevíme. HT se ale musí probudit aby nebyla cesta do Playoff až moc těžká. 


Vysokoškoláci na ty je prostě v září ještě brzy. Někteří hráči vůbec nebyli ve městě a tak Přírodověda UK zatím hraji v provizorní sestavě. Ale určitě s zformují a ukáží, že zvládnou i těžkou zkoušku, kterou pro ně je TOP divize PHM Cupu.