Co ukázala základní část: MIM

24.02.2019

Tradiční tým PHM Cupu po bronzu z 2018 postavil tým stvořen opět pro úspěch, ale cesta do Playoff nebyla bez překvapení nebo bez obtíží, přesto jsou favoritem na PHM Cup

Mimoni začali sezonu opět se svými stálými oporami. Ve hře byl opět Fišer, Ptáček, Hrdel ale nově se objevil i Toma, který začal pravidelně hrát. Navíc Mimoni do několik zápasů vytáhli i Jardu Hlinku, legendu Sparty Praha. Přesto úvod nebyl přesvědčivý. Domynos i Lev dokázali s nabitým týmem hvězd kombinovaných s hobíky uhrát remízy. Dokonce Mimoni prohráli i s Běrkutem a vypadlo to zle. Nakonec se ale probrali a zbytek kvalifikace zachránili dobrými výkony. Tým se stabilizoval a postupně našel ideální propojení zkušených legend a opor s  hobíky a amatéry a tým na konci základní části začal opět dominovat. 


Individuálně táhnul tým především František Ptáček, který samozřejmě rozdává puky přesně a je jedním z nejlepších nahrávačů ligy.  Toma a Hlinka v úvodních zápasech zachraňovali na koncích zápasů remízy nebo otáčeli zápasy. Hlinka však již za Mimoně dál nastupovat nebude již hraje v jiné "profesionální" soutěži. Dobré výkony z úvodu zabrzdilo Fišerovo zranění, ale vrátil se v průběhu Kvalifikace a opět byl nesmírně platným hráče. Nová akvizice Adam Klečka skvěle zapadla a stal se z nějak top forward Mimoňů. Hrdel měl slabší účast na utkáních Mimoňů, ale do Playoff to bude určitě extra žolík. Dobré výkony však předvádějí i "ti obyčejní" hráči. Švančárek se rozstřílel, Vejmelka hraje s přehledem. A Karabec s Hruškou jsou poctivými hráči, kteří také začali i hojně sbírat body.Stav tabulky po Kvalifikační fázi / Divize A - 4. místo

Špatný vstup kdy až v závěru zachraňovali remízy, spravili nakonec až výsledky ze závěru fáze. Kdy se podařilo porazit Intelsol a Roosters. Zajímavé je, že Mimoňi si připsali nakládačku od hlavního rivala HTP a to 15:2, což hokejová veřejnost nečekala.


Stav tabulky po Skupinové fázi / Modrá skupina  -  1. místo

Ve skupině už ustálený tým hrál skvěle a jasně. Přitom Modrá skupina byla možná nejvyrovnanější, všechny zápasy byly náročné. S Jokers zachraňoval až Ptáček v závěru a přestřelka s Domynos také stála za to a ani Lenovo nebylo snadným soustem. 


Finální pořadí po základní části

2. místo

9 V - 2 R - 2 P 

Individuální statistiky sezony


TOP 10 Produktivita

Top 10 Trestné minutyBrankářské statistiky

Hvězdy zápasů


Soupeř do Playoff

HC DOMYNOS

Výsledky Týmu - Základní část