Co ukázala základní část: LEV

17.02.2019

Bronzový (2017), Stříbrný (2018) tým Fanklubu Lva zažívá v letošní sezoně zřejmě nejrozpačitější sezonu za svou sedmiletou existenci. 

Jistota a lehkost se vytratila a došlo také k velkým změnám v kádru. Přesto tento tým dokázal hlavně v úvodu soutěže že těžké zápasy umí. 

Lev byl z počátku remízovým králem proti silným týmům našlapaným hvězdami dokázal uhrát cenné remízy, ale nakonec se neprobojoval do vyšších příček a mířil do nejslabší skupiny po konci kvalifikace. Lev přišel v sezoně o velké opory. Jaroslav Koňák bohužel ze zdravotních důvodů nemůže nastupovat jako v minulých sezonách neotřesitelná jednička. Slovák Kušnír a v závěru sezony Pazdera ho sice nahrazují dobrými výkony, ale zkušenost Koňáka jim někdy chybí. V průběhu sezony se přestaly ukazovat i některé opory jako Magula nebo Zelenka a tak byl Lev oslaben.


Tým v sezoně táhl především Slavík a Hudler tito dva hráli vždy perfektně s Slavík je celkově jedním z nejlepších beků soutěže. Někteří hráči ale oproti minulým sezonám zůstali lehce za očekáváním. Urban nevyniká jako v předchozích sezonách a Regner slabší účastí také týmu příliš nepomohl, ale co nebylo v základní části může se probudit v Playoff a to Lev umí.Stav tabulky po Kvalifikační fázi / Divize A - 8. místo

Dobré remízy s Mimoni, Berkutem a Vlky nevypadali jako nějaká tragédie, ale následné kolapsy s Intelsolem, Roosters a Domynos způsobili že Stříbrný tým loňské sezony skončil v Kvalifikaci poslední


Stav tabulky po Skupinové fázi / Bílá skupina  -  2. místo

Ve skupině "neúspěšných" Lev nedokázala velkého rivala z posledních let Kohouty porazit ale zvládl "papírově" lehčí soupeře a tak si vybojoval druhou příčku ve skupině.


Finální pořadí po základní části

11. místo

4 V - 3 R - 6 P 

Individuální statistiky sezony


TOP 10 Produktivita

Top 10 Trestné minutyBrankářské statistiky

Hvězdy zápasů


Soupeř do Playoff

HC TORNÁDO PRAHA

Výsledky Týmu - Základní část