Bizarní zápas přinesl Gladiátorům vysokou výhru

06.12.2017

GLA: 6+4 Zverev, Havel 4 góly / PUK: bez brankaře, dobrý výkon Hybnera

V amatérském hokeji se někdy dějí zvláštní věci a opravdové bizarnosti. A to byl tento zápas. PUK nachystán na svůj poslední zápas v kvalifikaci nastoupil bez brankaře. Ten leč potvrdil účast nedorazil. Zápas tak byl poznamenán, přesto se odehrál a je počítán do tabulek. Brankař Gladiátorů, tak hájil většinu času zápasu branku právě PUKu. Důvodem bylo aby tým který přišel kompletní mohl hrát proti brankaři

Zápas vzhledem ke skutečnosti absence brankaře měl zvláštní náboj. Ale Gladiátoři hned na úvod zasypali paradoxně svého brankaře hájícího klec PUKu. Byla to smršť. Čtyři rychlé góly. Zverev, Tarasov a Havel. Tito střelci neváhali a nasměřovali zápas ke kanonádě. Čtvrtý gól, druhý pro Havla padl po one-timeru z kruhu pod beton Irbeho. PUK se jen těžko dostával do hry a na začátku dělal problém i přechod vlastní modré. Jeden z Gladiátorů ukořistil kotouč na modré poslal na Irbeho, ten vyrazil ramenem nad sebe kotouč se dlouho snášel k zemi, kde ho do sítě poslala pohotově Bodnar. Krásnou bombou od modré pak překonal svého brankaře i robustní Korienukhin, to bylo v přesilové hře po faulu Skočného. A když to nešlo třeba na chvíli souhrou, prosadili se Gladiátoři důrazem. Zverev si tak připsal druhý zásah už do konce první třetiny. PUKu se podařilo probudit své naděje na lepší výsledek než debakl, Do vymezeného prostoru, který byl uznán jako gólový protlačil puk Vlček. A na jeho úspěch navázal v zápětí zkušený Vymětal, který z první poslal přesně. Po třetině však bylo jasno 7:2 pro Gladiátory

Ve druhé části zápasu se PUK snažil držet krok a lépe zachytával soupeřovi výpady. Vynutili si dokonce tlak. A Vymětal opět dokázal skórovat. Na chvíli tak zápas nevypadal tak jednoznačně, 3:7 není nemožné otočit. Ne však tento večer a proti v dobré formě hrajícím HK Gladiator. Rudniev si vzal slovo a následoval ho znovu Zverev. Jubilejní desátý gól Gladiátorů vstřelil Korienukhin, opět krásně natáhl od modré. V této třetině tak byl stav 3:1 pro Gladiátory a celkově tedy skóre znělo na 10:3 pro tým v černém

V poslední třetině bylo už jasno kdo vyhraje a tak se hrálo velmi otevřeně. Gladiátoři využili z kraje třetiny a jmenovitě se prosadil Bíža a opět Zverev. Otevřená hra i ze strany Gladiátorů, kteří nechali PUK snížit. Prosadil se velmi aktivní hráč Hybner po pěkné akci kterou sám rozjel. Napodobil ho Pravda, který sehrál také pěkný zápas. Snižoval však na 5:12 a to už opravdu nic neřešilo. Do konce utkání si přidal ještě další dva góly Zverev a celkem jich tak na svém kontě měl 6. Havel dokonal hattrick a přidal ještě jeden zásah navíc.

Bohužel i takové zápasy v amatérském hokeji jsou a my budeme doufat, že se příště sejdou všichni a především brankaři. Ti jsou totiž klíčoví.