Remíza v úvodním zápase PHM Cup BERvsLEV

17.09.2018

Skvělý Kušnír v brance Lva, Smůla Běrkutu, který tlačil naplno...Vyhrocené momenty bez trestů..Šťastný závěr pro Lva

První ostrý zápas pro Běrkut od kterého si PHM slibuje hodně co do hokejové krásy, hned proti Fanklub Lva, který byl loni stříbrný

Zápas začal velmi rychle, Lev dobře bránil a Běrkut nenacházel moc cestu skrz střední pásmo. Do vedení se podařilo vcelku brzy jít Lvům. Smutek poslal skákavou střelu a Belov kapituloval a Lev vedl 1:0. Při přesilové hře se dostali hráči Běrkutu zpět do sedla. Když se jim podařilo dostat do třetiny kotouč létal z hole na hůl a Lev měl hodně problémů. Moc se musel činit mladík Kušnír. Do konce třetiny branka nepadla a Lev stále vedl 1:0. Bohužel zápas se již od počátku velmi komplikoval neustálými zákroky na hraně či za hranou, které ale nebyly trestány.

Ve druhé části hry se Běrkut dostal do svého tempa. Dobře hrál Duchanka a Ussov. Běrkut stupňoval tlak, Lev polevil v hlídání středního pásma a po propadech dával šanci soupeři. Ussov využil šanci při úniku a pod pravý beton Kušníra srovnal na 1:1. Premiérovou branku tak dal Ussov v dresu Běrkutu v PHM Cupu. Ve druhé třetině měli další šance hráči Běrkutu při vyloučení Horkého, ale Lev ubránil s vypětím všech sil. A to opravdu, šancí měl Běrkut hodně. Na střely vyhrál Běrkut 24:8 a to pouze ve druhé třetině. Kušnír v brance Lva měl prostě dobrý večer. Lehkou potyčku s pár direkty zaťatou pěstí vyřešil sudí Kovařík dvěma minutami na obou stranách a tak si za hrubost odpočinuli Křivský se Sidorovem.

Třetí třetinu začali dobře Lvi, výborně se protáhl podél mantinelu Slavík a poslal před branku Hudlerovi, která dotlačil kotouč pod těly bránících hráčů i brankaře Běrkutu. Lev vedl. Měl šanci převzít otěže zápasu, ale nepodařilo se. Běrkut najednou byl všude, byl rychlejší a v útočné třetině velmi přesný. Lvům dělalo problém pohlídat útočné manévry a přišlo srovnání. Opět Ussov dal branku na 2:2. Běrkut byl nahoře. Koubek proměnil další šanci po té co mu nahrál obránce Lvů Hrstka přímo na prázdnou bránu. Běrkut šel do vedení. Lev neměl souvislý tlak a šancí po málu, ale najednou se na ně usmálo štěstí. Nová akvizice Blažek propálil vše téměř od modré a srovnal skóre. Běrkut měl více šancí, přesto efektivita byla na straně Lvů. Zverev zná moc dobře atmosféru PHM Cupu a využil zkušenosti a poslal Běrkut pár minut před konce zápasu opět do vedení. Dorazil volný koutouč a se Lvem to nevypadalo dobře. Ale nová tvář Blažek, se prosadil podruhé. Z pravého kruhu dostal šanci mířit do odkryté klece. Ojedinělý tlak opět využit a Lev srovnal zápas. Úvod ligy tak zdobí remíza dvou ambiciózních týmů.