Bartek táhl Kohouty za výhrou proti Gladiatorům

22.11.2017

Bartek hattrick. Skvělý styl "Irbe" v brance Gladiátorů. Tři formace byl rozhodující faktor

Gladiator přijel s méně hráči a chyběli jim pravý obránci, ty suplovali tedy útočníci a bylo to znát. Roosters v náročném programu sází na tři formace a ve svém středu měli i své opory, Bartek, Staněk, Peroutka. zasloužená výhra Kohoutů, ale velmi vyrovnaný zápas

Úvod utkání patřil Gladiatorům, ti vlétli na kohouty. Hned si připravili první dvě hezké šance. Ale Novák v brance Roosters pokryl. Pro Roosters to bylo úplně jiné tempo než minulý jednoznačný zápas a chvilku hledali svůj rytmus. Gladiátoři toho ale gólově nevyužili i když ve velmi dobré šanci byl Havel. A tak otevíračku skóre zápasu měli pod taktovkou Roosters. Staněk těžil z delšího tlaku a závaru před brankařem Irbem, který kryl záda Gladiátorům. Už jako ležící brankář nemohl zabránit kotouči dostat se do sítě. Kohouti tak otevřeli skóre, ale HK Gladiator do toho šlápli a téměř do minuty bylo vyrovnáno. Po obdrženém gólu paradoxně patřil led Gladiátorům a tuto pěknou fázi dovršil brankou Tarasov, byla to krásná kombinace z rohu na volného střelce a perfektní zakončení do rohu branky Nováka. Na druhé straně debutant v PHM Cupu Irbe chytal perfektně. Většinu střel betony kryl lehkým pohybem a držel dlouho v šachu střelce Kohoutů. Do konce třetiny ale došlo ke změně skóre. Střelec Krejčík dostal perfektní pozici od Bartka a do odkryté klece zakončil přesně. Dva jedna po první třetině, sledovali jsme rychlou hru.

Roosters si byli vědomi, že hra není uplně pod jejich taktovkou. Přišel pokyn zrychlit střídání a využít tak maximálně fyzickou převahu a tento plán se ukázal být jako klíčový. Gladiatorům trochu došla síla a rychlejší střídání nažhavených Kohoutů neslo své ovoce. V začátku třetiny se prosadil Bartek, to bylo po krásném rozkladu obrany Gladiatorů, který režíroval Koláčný s Krejčíkem. Opět pravý horní roh branky Irbeho. Na 4:1 se měnilo skóre po Blahovcově držení kotouče a krásném uvolnění spoluhráče Béma který prostřelil vše. Následovala opět pasáž patřící Gladiátorům, nastřelili dokonce tyčku a ne jednou. Snahu měl Zverev a aktivní Sidorok. Ten nakonec snižoval. Byla to ukázka vydřeného a vybojovaného gólů udržel se na puku, přetlačil se v bruslařském souboji a zakončil elegantně do víka. 4:2 a zápas měl stále otevřený scénář. Kohouti však přebírali již koncem třetiny iniciativu a také zvonilo několik tyček po jedné takové akci se k dorážce dostal nakonec Bartoš a opět poslal Roosters do tříbrankového vedení.

Zdálo se, že Gladiátoři nebudou mít sílu něco s výsledkem udělat ale přečkali vyloučení po faulu Korienukhina a dodalo jim to šťávu. V útočné třetině zatopili již ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě a nakonec plachtící padající střela zapadla za záda Nováka. Střelec byl Koubek. Kontaktní gól nesmírně důležitý, dodal Gladiátorům další vítr do zad, ale otevření hry způsobovalo velká okna v obraně. Kohouti toho využili. Na hranici ofsajdové linie přebíral kotouč Bartek a a jasně mezi betony nachytal Irbeho. Irbe chytal parádně celý zápas vychytal mnoho skvělých střel, ale vybral si svou slabší chvilku. Vyrazil z klece a ztratil kotouč na kruhu a tak pro forčekujícího Blahovce to bylo snadné sousto. 7:3. Tvrdá střela Tarasova zabolela brankáře kohoutů Nováka. Ten chvíli nevypadal, že bude pokračovat, ale oklepal se a hra plynula dál. Pro něj osobně naštěstí již tolik práce neměl. Tečkou za utkáním byla třetí tedy hattricková trefa Bartka. Ten našel v závaru mrtvý puk mezi kruhy, nikdo ostatní nevěděl kde přesně je. Bartek ho však poslal nemilosrdně až do sítě.

Velmi hezké svižné utkání. S Gladiátory se musí počítat. Rooster jasně ukazují že patří mezi elitu v PHM Cupu! Roosters jsou tak jasně první ve své skupině C a míří do červené skupiny. Gladiátoři čekají na poslední zápas.