Banditům se zhroutil sen o vítězství v posledních dvou minutách!

10.04.2017

Urban táhl Ústav k obratu v poslední třetině! Poláček s Malinou: dobré trumfy pro závěrečný zápas Banditů

Poprvé se nám v PHM Cupu ukázali Bandité na Nikolajce, kde jsou naopak Projekťáci jako doma. V boji o páté místo byl nejen z tohoto důvodu mírným favoritem Ústav. Zkušenost a dosavadní výsledky hovořily jasně pro legendy pražské ligy, vždyť ještě minulý týden byly dvě minuty od postupu do semifinále. Naopak mladí a ambiciózní Bandité mohli pouze překvapit.

Ústav začal pěkně svižně. Projekťáci doslova vlétli na Bandity a ihned se ujali vedení. Urban s Šípem ujeli do situace dva na jednoho a vyřešili perfektně. Střelec Šíp se trefil pod levý beton brankaře Němečka. Úvodní gól nabudil Ústav k aktivitě a začali ohrožovat Němečka znovu, ale gól nepadl z několika slibných šancí, ve kterých byl jak Psota tak Bárta. Vypadalo to, že Projekťáci jsou rychlejší a hbitější a to je možná uklidnilo již v polovině první třetiny a Bandité se začali osmělovat. Nově poskládaná formace vedená Malinou, který zasáhl poprvé do PHM Cupu, začala dělat problémy a přílišná bohorovnost obránců Ústavu se začala nevyplácet. Koňák v brance favorita zápasu hasil několik nabídnutých šancí, nakonec však nestačil na Malinovu střelu z pravého kruhu. Vymetl růžek branky. Obránce zbytečně dlouho couval a dal tak prostor pro prudkou střelu. Bandité byli najednou jako vyměnění a velmi dobře napadali rozehrávku Projekťáků, kteří mohli být rádi, že stav byl stále vyrovnaný. Ojediněle se Ústav dostával do brejků, při jednom z nich byl podražen Šíp a bylo nařízeno trestné střílení. Na to se rychle rozjel exekutor Šíp, ale na Němečka nevyzrál, ten vytáhl skvělý zákrok, stav se tedy neměnil.

Druhá třetina patřila Banditům celá, ti se osmělili a Projekťáci jen chvíli drželi vyrovnaný stav. Hynek se prosadil po trháku, když vypálil z levého kruhu nad vyrážečku brankaře Ústavu. Netrvalo dlouho a rychlé napadání a bruslení Banditů přineslo další ovoce. Respektive Malina přinesl gól Poláčkovi, když ho posunul do brejku po propadnutí celého útoku i obrany soupeře. Poláček se ukázal jako chladnokrevný střelec, zakončil pěkně mezi betony. Na hráčích z Ústavu byla vidět nervozita, i když se ještě ke konci třetiny dostali zpět do zápasu. Finální přihrávky a zakončení ale nevycházely. Nutno říct, že Němeček hájil svatyni velmi dobře.

Přesilová hra nakonec přišla jako spása pro Projekťáky. Střela od modré od Hužvára se zastavila až v síti a Ústav se dostal na dostřel Banditů. Rozdíl tedy o jeden gól, po dvou třetinách vedli Bandité 3:2

Do třetí části zápasu nastoupili s vervou a odhodláním hráči v oranžovém. Roztáčeli pěkné akce, ale bez gólového efektu. Ústav se nakonec dočkal, a to při oslabení. Urban se utrhl a překonal brankáře z mezikruží a vyrovnal utkání.
Bandité tak ztratili výhodnou pozici. Ne ale na dlouho. Ústav po dlouhém tažení za vyrovnáním ihned ztratil vybojovanou pozici. Na 4:3 totiž zvyšoval výborně hrající Poláček a opět u toho byl Malina. Malina dobře držel kotouč a z pravého kruhu poslal kotouč na druhou stranu, kde zůstal nepokrytý Poláček a bylo hotovo. Projekťáci museli teď vrhnout vše do útoku, konec zápasu se blížil. V dobré šanci se objevil Hurník, ale nebezpečí hasili v obraně Banditů Fiala s Patlonem. Už to vypadalo, že Bandité půjdou za premiérovým vítězstvím v lize, ale to tak nechtěl nechat Urban. Vydal se obranou skrz několik hráčů, udělal blafák, ale Němeček zázračně vyrazil,. Naštěstí Šíp bruslil za Urbanem a z dorážky se trefil, bylo vyrovnáno a to nezbývalo více než pár minut. Za tohoto stavu by se mohlo jít do prodloužení, ale byl přeci jen čas ještě na další vhazování a necelé tři minutky zbývalo dohrát. Šíp ještě vybídl Urbana k dalšímu pokusu, ten se opět drze dostal za obránce a propasíroval kotouč pod betonem brankaře Banditů a otočil zápas v posledních minutách. Následný pokus Banditů i s odvolaným brankařem již žádnou změnu skóre nepřinesl a tak pátou pozici získává Projektový Ústav. Bandité předvedli, že umí být nebezpeční a až nasbírají zápasové zkušenosti, budou velmi silným soupeřem.

Pěkné utkání na jehož konci byly odměněny oba týmy, které si pak odnesly i památeční diplomy a láhev šampaňského.

Vyhlašovali se však i nejlepší hráči obou týmů.
Do zápasu zasáhla i legenda Projektového Ústavu Zdeněk Bárta, kterému bylo v únoru 71 let. Přesto nastoupil do PHM Cupu. O tomto matadorovi připravujeme samostatný článek