Bandité poprvé vítězí, Puk neudržel tempo

18.01.2018

Produktivita a Bandité to vidíme poprvé, právě včas zapl gólostroj. Puk stále marně hledá cestu jak hrát vyrovnaně

Zápas dvou týmu, které zatím v PHM Cupu nevyhráli měl slibovat vyrovnaný boj o body a o cestu do Play Off. Zápas, nakonec ale skončil jasným vítězstvím Banditů

Snad nejrychlejší gól v soutěži dal hned po devíti vteřinách Patton, nástup byl tak snový pro Bandity, ale jako ze zlého snu pro PUK. Další střídání a další gól, pro brankaře PUKu nepříjemný start v nové hale. PUK se snažil oklepat a podařilo se alespoň na chvilku Smetka snížil a Slavík dokonce vyrovnával na 2:2, ale zbytečné ztráty ve středním pásmu dalíš šanci Banditů naskočit do správného rytmu pro vítězný zápas. Patton druhý gól, následně aktivní Oslzla a Foret. 5:2 po první třetině. Zápas byl ale stále ještě otevřený, nebylo rohodnuto

Až druhá třetina jasně rozhodla. dva rychlé góly zvýšili rozdíl na pět branek Poláček a opět Oslzla zakončil pěknou bombou. Snížený hosta v PUKu Báči už nic moc neřešilo, ale potěšilo tým PUKu. Pět gólů v řadě ještě přidali Bandité, kteří měli poprvé šanci v PHM Cupu si užít dobrou střeleckou potenci a to, že jim to lepilo. Kuřina, Wajtr nebo Tichý dávali další branky.. Po druhé části hry byl tak stav již 12:4

V poslední fázi bylo vidět, že Bandité se uklidnili a hráli pohodové tempo, to ještě dalo šanci PUKu se alespoň pro dobrý pocit vrátit trochu do zápasu a když zapli naplno, šlo to. I Bandité byli několikrát zavření ve svém pásmu, ale PUK padá na malé frekvenci střelby a slabé produktivitě i za tak již mála střel. A tak až v druhé fázi třetiny začaly padat další góly. Do sítě Bálka dostal kotouč Druba, Oslzla uzavřel svůj hattrick, Foret dal svůj druhý gól a stejně tak Tichý. Za stranu PUKu už korigoval pouze Slavík, který sice hattrick dal, ale si tak nadšený z něj jako Oslzla v černém dresu být nemohl.

Závěr třetiny byl ještě poznamenán nehokejovou situací, kdy po zbytečně tvrdém naražení od Wajtra se cítil Půlpán v dresu PUKu, že je třeba si vše vysvětlit. Hráči si vše vyříkávali příliš ostře, rozhodčí tak musel situaci řešit vyloučením, ale Půlpán se nechal unést a na rozhodčího si dovolil až příliš a byl poslán předčasně do kabiny.

Bohužel až příliš jednostranné utkání pro diváky. Bylo rozhodnuto příliš brzy. První velké vítězství pro Bandity! Pro PUK opět skvělá a cenná zkušenost, na které mohou stavět.