Bandité končí bez bodu, vyhráli pouze jednu třetinu

29.03.2017

Lenovo střelecky řádilo a dotáhlo se na vedoucí příčku, Hattrick zaznamenal Báča z Lenova. Za Bandity pěkný výkon od Bělohradského

Zápas v Tipsport aréně přichystal pro oba týmy lehké zpestření. Kvůli Českému hokejovému národnímu týmu je "okupováno" několik šaten v aréně navíc proti běžnému stavu a proto se museli oba týmy vejít do jedné šatny. Naštěstí to před zápasem nejiskřilo naopak situace vedla k příjemné atmosféře.

Bandité vstoupili do zápasu velmi aktivně. Bylo vidět, že motivace je jasná, nedat kůži lacino a urvat první body. V prvních několika minutách Bandité zamkli Lenovo a Rančák v brance Lenova musel být hned od začátku ve střehu. Obrovská chuť vstoupit do zápasu jinak však paradoxně vyústila v obdrženou branku. Obránce na modré čáře se chystal vyslat dělovku směrem na Rančáka, ale udělal chybu, po které se tak mohl řítit Lassig zcela sám přes celé hřiště. Pro Bandity smůla, že se jednalo právě o Lassiga, který je ve střelecké formě. I když v rozhovoru před utkáním si stěžoval na bolesti zad, na ledě to však na něm znát nebylo. Lenovo tak šlo do vedení 1:0. Sympatické bylo na Banditech že stále pokračovali v aktivním hokeji a snažili se dostat zpět do zápasu. Bohužel taktika nevyšla a Lenovo z většiny protiútoků ihned pohřbívalo myšlenky Bandtiů na výhru. Došlý výborně nalákal většinu hráčů soupeře na levou stranu, tím uvolnil zcela prostor na pravém kruhu tam čekal natěšený Půlpán, pro kterého bylo zakončení do odkryté brány lahůdkou. Dva nula pro hráče v černé kombinaci. V zápase byl opět hodně vidět Lassig, který naskočil do tlaku který vyvíjeli jeho spoluhráči a zakončil nekompromisní ránou za záda bezmocného Němečka. Čtvrtá branka naskočila na ukazateli skóre za chvilku, Půlpán střílel z prostoru mezi kruhy, Nemeček bleskově vykopl betonem, ale hráč Lenova nebyl pokrytý a dostal tak možnost zakončit jak se říká zadarmo. Jmenovitě to byl Havel. A Havel zůstal při chuti i pře svém dalším účinkování na ledě. Lenovo zavřelo Bandity ve v jejich třetině kotouč nešel do středního pásma, Havel ho zastavil natáhl na modré a poslal táhlou střelu po zemi, která prošla až mezi betony ztuhlého Neměčka.

Bandité měli stále aktivní herní projev, ale je vidět, že herní praxe hráčům chybí. Příliš se starají o to kde je puk a nechávají často volné střelce a zkušené mužstvo toho umí využívat, a to Lenovo je.

Přesto se zablesklo na lepší časy, důrazná práce v útočném pásmu přinesla ovoce Kuřina dorazil pokus Rozlera a bylo sníženo i tak na hrozivých 1:5. Do konce třetiny se ještě prosadil tým Lenova, byl to Šmíd, který opět ze zámku těžil gólově. Na konci třetiny se ještě znovu objevil Lassig v akci, ale tentokrát se jednalo o podražení za které si šel odpočinout na trestnou lavici.

Bandité tak začali druhou třetinu v přesilovce a to jim dodalo opět elán. Pěkně operoval Kozdělka s Kuřinou, ale Rančák byl i v tomto zápase velkou oporou Lenova. Přesilová hra nebyla využitá ale na tlak navázala první formace Baditů v dalším střídání a prosadili se výstavní víko trefil parádně Fiala, kterému výborně zpoza brány předložil nahrávku Bělohradský, který zahrál celkově velmi dobré utkání. Lenovo v této fázi hry polevilo a nechalo se často ohrozit, kdyby hráči Banditů měli lepší finální přihrávku, nebo kreativitu v zakončení mohlo být téměř vyrovnáno, ale na to si ještě u Banditů budeme muset chvíli počkat. Ani Lenovu se však ne všechna zakončení podařila, například Půlpán se objevil ve dvou brejcích ani jeden však nebyl úspěšný a stejně skončil i pokus Došlého. Němeček byl ve druhé třetině v brance Banditů pozorný a vychytal co se dalo. Zlepšená hra bandity dovedla k druhé brance. Bandité doslova roztočili kolotoč, Lenovo nevědělo kam dříve skočit, Bělohradský opět vymyslel pěkné uvolnění, tentokrát pro Vlčka a ten se prosadil bylo to 6:2 pro Lenovo. Zvednout prapor Lenova se tak ve druhé třetině rozhodl zdravě nabuzený Došlý, který projel přes 3 obránce a nakonec i překonal kličkou brankaře Banditů. Krásná individuální akce borce s dvacítkou na zádech. Na konci druhé třetiny se ještě muselo znovu vylučovat, Horečný otálel se skokem na střídačku a střídající hráč již zasáhl do hry. Stejně jako v minulém zápase Lenovo mělo příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka však zůstala nevyužitá. Druhou třetinu tak Bandité vyhráli 2:1 a to je určitě povzbudivé pro tento nově se rodící tým.

V poslední části hry se opět projevilo, že zakončení je slabinou Banditů, leč měli hodně šancí kdy ujížděli hráči dva na jednoho nebo tři na jednoho, nakonec nevyřešili situaci šťastně. To frustrovalo některé borce banditů, například Vlček byl již mírně rozladěn stejně jako Lehovec s Šulistou. Je to však škoda šance byly, jen je umět využít. S tím ale neměla problém parta v černém. Krásný gól kdy z první v kleče střílel golfovým úderem Báča byl toho důkazem. Nahrávku předložil Skácel, který si lehce protahoval svá střídání a někteří spoluhráči z toho nebyli nadšení. Ale Skácel zřejmě cítil, že má ještě co ukázat a také že ano, podařilo se mi dobře dostat až před bránu a blafákem do backhendu zvyšoval již na 9:3. Bandité přišli ještě o svého aktivního hráče s bolestivou grimasou opouštěl ledovou plochu předčasně Hochsteiger. Klubový lékař potvrdil obnovení zranění předloktí. Přejeme brzký návrat na ledovou plochu.

Lenovo dál přidávalo gól za gólem. Dorážkou z pravé strany se blýskl Došlý. Jedenáctý gól byl diskutabilní a byl vznesen protest ze strany brankaře Banditů Němečka. Kotouč byl totiž z pohledu útočícího hráče Báči stalé volný a jel po brankové čáře a sám Němeček ho doklepl za čáru, Nemečkův výklad byl však takový, že kotouč byl pod ním a mělo být již pískáno. Oba aktéři měli logicky jiný pohled na věc. Nicméně sudí Kovařík gól uznal a nepřipustil žádné debaty. Po zápase ještě ve společné šatně došlo k vysvětlení, to však na výsledku nic nezměnilo. Skácel byl při chuti do útočení a vycházel mu blafák do backhandu po nahrávce Lassiga a Báči. Závěrečnou tečku obstaral Báča, který se po zásahu dožadoval vhozených čepic na led, ale našel se pouze jeden přihlížející s pokrývkou hlavy a nechtěl o čepici přijít, takže oslava hattricku byla skromnější, než by střelec čekal.

Sečteno podtrženo, Lenovo se tímto vítězstvím vyrovnalo bodově i na rozdíl skóre Hokejovým Tréninkům a tak jsou druzí jen kvůli vzájemným zápasům. Pro Bandity končí pouť skupinou B a chuť si budou chtít určitě spravit v zápase o čest, tedy v souboji o pátou příčku.