Posily Aligátorů nepomohly v úvodním zápase sezony odvrátit porážku od Mimoňů

02.09.2020

Zápas ve kterém byli aktivnější Aligátoři měli větší snahu, ale zkušenost a rozvaha byla na straně Mimoňů a ti si připsali první výhru v sezoně

Pojar a Poláček gól (ALI) / Karabec 2+1, Klečka 2+3 (MIM)

Hned v úvodu bylo cítit velké nabuzení ze strany Aligátorů a velmi rychle bruslili. Mimoňi se do tempa dostávali až postupně. Do vedení tak šli Aligátoři, kdy před brankařem srdnatě operoval kapitán Pojar a dostal kotouč až za Štěrbova záda. V první třetině se nic dalšího gólově nestalo a tak byl zápas velmi těsný a otevřený

Druhou třetinu začali Aligátoři tak aktivně, že jich hrálo až šest na leděa tak šli ven, naštěstí pro ně uhájili své vedení a to dokonce i v dalším oslabení. Nakonec se ale přeci jen podařilo překonat Novotného v brance, vyzrál na něj veterán Ptáček, který využil dobrého pohybu útoku a zakončil mezi betony smutného brankaře. Gól Mimoně nakopl do hry a dlouhá Karabec dal další branku, ta byla pro Aligátory velmi smolná. Pomalá střela, která se zvláštně odrazila golmanovi od brusle za jeho záda. Zápas tak byl otočen ale jen na chvíli. Aligátoři se zvedli a vyrovnali. Vojáček ukizal své kvality a zastavil na chvíli v těchto minutách dominujiící Mimoně. Ale závěr třetiny už Aligátoři neudrželi dostali další branku z hole Klečky. Ptáček poslal nahrávku k pravému kruhu odkud v kleče Klečka propálil golmana Aligátorů

V poslední fázi zápasu bylo vidět, že Aligátors ze svého snažení polevili. Bohužel už nenašli sílu, nebo motivaci vráti se do zápasu i když prohrávali jen o gól, Mimoni měli ve třetí třetině územní i střelecou převahu. Hruška a Karabec přidali další góly a pečetili tak tento vyrovnaný zápas na konečných 5:2 pro Mimoňské. DO PHM Cupu se opět vrátila v zápase legena Ptáček, který odehrál celý zápas bez střídání, taková hvězda v obraně je velkou pomocí Mimoňů.

Pěkné vyrovnané utkání, kdy dlouho vypadalo že Aligátoři budou dnes brát body. Zkušenější Mimoni to ale zvládli jak jsme zvyklí v závěru otočit na svou stranu