Úvodní zápas nového ročníku patří Tornádu, které smetlo Lenovo

01.09.2020

Tým z Top divize který přešel do Klasiku ukázal co se v loňské sezoně naučil. Obměný kádr Tornáda předvedl že se s nimi bude letos počítat. Lenovo v začátku hledalo své tempo a klid na holi

Došlý 2 asistence (LNV) / Spousta 1+5, Urbánek 4+3 (HOS)

Tornádo mělo od začátku jasně navrch a potvrdili tak že tým který přišel z Top divize do Klasiku bude nebezpečným soupeřem. Velmi rychle Tornádo vedlo po pěkné brance nové akvizice Urbánka. Lenovo velmi zmatokovalo ve vlastní třetině . Před Hejnou se často obějvoval kotouč ve změti hokejek. Takový byl i druhý gol který pramenil právě ze závaru před brankařem Lenova. Jakeš dorazil za jeho záda. V polovině třetiny se ukázal opět velmi aktivní Urbánek, který krásně vymíchal Hejnu do backhandu. Následně byl do hlavy zřejmě vlastní holí udeřen V8cha z Lenova při ojedinělém tlaku Lenova v útoku. Vše se obešlo bez vyloučení, ale Vácha se po návratu na led připomněl pěknou akcí. Nabral rychlost a dokonce překonal golmana Soobu, který si ale postavil zřejmě velmi správně své tyčky. Hra se konce třetiny srovnávala, ale Hejna měl výrazně více práce. Tornádo které bylo v lepší kondici ovládlo první třetinu 3:0

Lenovo se do druhé třetiny pustilo s vervou a mělo navrch. A brzo mohlo profitovat nedorozumnění v obraně využil Báča když golman Tornáda opustil klec, ale Báča i když měl kotouč na holi a prázdnou branku nedokázal překonat tyčku. Smolný ale také lehce úsměvný moment. Divákům určitě přišlo na mysl jak Patrik Štefan v NHL nedal svůj legendární pokus do prázdné branky. BI tak se Lenovo nakonce dočkalo první radostil, Pěkná kombinace zakončená Jugmannem vedla ke snížení. Tornádo se však po první obdržené brance odvážilo více střílet a Hejna měl dost práce. Ale pozor smrtící protiútok Lenova, smolný moment z neproměněného pokusu do prázdné brány jasně smazal Lukáš Báča krásným vinglem z pravé strany posla kotouč do levého horního rohu. Svoboda neměl šanci. Bohužel radost dlouho nevydržela, protože velmi smolný gól obrdželi téměr v zápěti, Tornádo tak odskočilo opět o dvě branky. Od tohoto momentu to šlo rád na ráz, Tornádo přidalo další branky a drželo zápas ve svých rukou

Třetí třetina už nebyla tak akční z obou stran. Tornádo kontrolovalo hru a jasně navyšovalo náskok. Závěr utkání překvapila situace, kdy golman Lenova odešel z ledu ještě před vypršením času. Do prázdné se však Tornádo góla už ani nesnažilo dát. Zajímavé zakončení a zřejmě smutný otevírácí zápas pro Lenovo v čele s brankařem Hejnou. Naopak pro Tornádo se jeví "sestup" do Klasi divize jako dobrý tah.