Intelsol porazil HTP a vybojoval si prodloužení Semifinálové série

23.07.2020

Intelsol byl lepším týmem a zaslouženě zvítězil. HTP neměly pohodu jako obvykle a nevěděli jak najít cestu za pevnou obranu a záda Strýčka

Strýček 93% úspěšnost (INT) / Kresta 47 zákroků (HTP)

Ilusionisté se pustili do zápasu naplno a přebruslovali soupeře, měli výrazně více šancí a Kresta byl v brance hned v permanenci. První se prosadil krásnou ránou mezi betony Šrámek a poslal Intelsol brzy do vedení.HTP nedokázali jednoduše přejít střední pásmo průnikovými pasy. Bylo vidět že složení formací nevyhovuje všem a hráči se na ledě hledali, často se po sobě i vyčítavě dívali. Za to Intelsol šlapal jak švýcarské hodinky. Další zásah doli v polovině třetiny, prosadil se rychlík Kolář. Problémy týmu Tréninků mohly být ještě větší kdyby Kresta nevychytal přesilovou hru, kterou Intelsol sehrál výborně. Dvacet střel poslali Iusionisté na Krestu, zatímco HTP pouze osum pokusů

Po pauze hned udeřila nějvětší zbraň HTP Bartek. Snížil tak na rozdíl jedné branky. Celkově to bylo střelecky vše, Druhá třetina byla ve znamení mnoha vyloučení na obou stranách se velmi přitvrdilo. Neustálé debaty s rozhodčími a zápas se tak velmi kouskoval. Ilusionisté ale pokračovali v poctivé obraně. HTP začaly konečně trochu více střílet i když nebyl to žádný velký tlak. Snažil se především Dunchanka rozhýbat své spoluhráče, ale chyběla přesná střelba.

Ve třetí třetině bylo jasné, že HTP musejí vše vsadit na vyorovnání i to by jim pomoho k postupu. Ale naopak Tréninky byly zaměstnány ve svém obranném pásmu. Miňha připravoval pěkné nahrávky v útočném pásmu. Hroboň měl skvělou šanci, kterou Kresta opět skvěle řešil. Šlo na něj opravdu mnoho střel. Odolával však ve třetí třetině jen pět minut, pak se trefil Váňa po pěkné kombinaci. A Ilusionisté opět odskočili na rozdíl dvou branek. Jediné co se podařilo HTP snížip čtyři minuty před koncem z hole Plačka, který se před brankou dobře zorientoval.

Stav po tomto zápase byl tak srovnaný na zápasy 1:1 a rozhodnout musela až jedna třetina navíc.