Těsný úvodní zápas Semifinálové série Top divize nakonec pro HTP

21.07.2020

Intelsol vedl a měl dlouhý čas více ze hry, ale Tréninky dokázaly vrátit zápas na svou stranu a nakonec v dramatickém finiši udržely vedení

Priganc 1+2, Kresta 37 zákroků (HTP) / Kolář hattrick (INT)

Intelsol měl super úvod a HTP bez svých hvězd byl zpočátku trochu bez energie. Intelsol naopak zahrnul soupeře mnoha střelami a Kresta hned od úvodu pod tlakem. Vydžel až do čtvrté minuty, kdy se prosadil Kolář po velmi rychlé kombinaci Následovaly série vyloučení na obou stranách, nevyrovnaný počet hráčů nepřinesl gólové radosti ani jednomu z týmů. Po první třetině vedl Intelsol který byl v této fázi hry lepším týmem.

HTP musely něco změnit do druhé části hry a tak přidali na důrazu. Šneberger a Dunchanka ale ža příšliš a šli těsně po sobě na trestnou. Přesilovou hru využil Kolář po pěkně sehrané akci celého útoku. Intelsol vedl 2:0 a vypadalo to, že Tréninky nemohou najít správnou cestu. Začali však více bruslit a drát se do šancí, ale pevná obrana Intelsolu tak jako v sezoně i v této chvíli hlídala střed před brankou a HTP hrály především po mantinelech a v rozích. Po pěti minutách v druhé třětině se však prosadil Antonín Jelínek, rychlá kombinace zakončena střelou nad vyrážečku Strýčka. Hra se srovnala a naopak Tréninky měly tlak. Intelsol ale ujížděl do nebezpečných brejků. Ale Kresta v brance podržel svůj tým. Dokonce po střele Váni zvonilo břevno. Tréninky Vyrovnaly Priganc se prosadil a mohlo se začít opět od nuly. Tréninky měly navrch, a dokonce překonaly brankaře, jenže nebyl gól uznám pro posunutí branky před přechodem brankové čáry bylo pískáno. Nemuselo je to však mrzet dlluho protože daly gól ještě na 3:2 z hole Cetla, krásný rychlý gól proti kterému neměl Strýček šanci.Následovalo vyloučení opět na obou stranách hrubost, především zákrok Huly byl velmi nebezpečný a Jelínek byl velmi otřesen.

Třetí třetina začala v očekávání snahy Intelsolu o vyrovnání, ale naopak dostali hned v jejím úvodu branku. Kučera zakončil a Tréninky vedly 4:2. Náseldovala pasáž, kdy Ilusionisté opravdu sevřeli soupeře, měli dobré šance ale Tréninky odolávaly až do momentu, kdy Kolář tři minuty před koncem rozvlnil síť a zakončil svůj gólový účet na čísle tři. Závěrečný tlak sice přišel ze strany Intelsolu ale při odvolaném brankaři již Tréninky sehrály precizní hru, bez snahy skórovat za každou cenu ubránily výsledek

Naprosto vyrovnané a velmi rychlé utkání viděli diváci na Škoda Icerink. Tréninky berou první vítězství a jdou do odvety s lepší výchozí pozicí.