Vyrovnaný zápas kdy Elite dlouho prohrával nakonec Domynos promarnili

22.07.2020

Ostrý zápas ve vysokém tempu kdy průběh byl naprosto vyrovnaný a kdyby Domynos déle dokázali poctivě bránit, mohlo být překvapení na světě

Skop 3+1, Hybner 2+3 (EHT) / Borovský 3+1 (DOM)

Rychlý hokej hned od úvodu a Neumann se musel mít v brance Domynos dost na pozoru. Zaskočil ho ve čtvrté mintě Hybner, který otevřel skóre po pěkné kombinaci. Domynos se rozhodně nepoložili ani po vedoucí brance Elitních hráčů. Dokonce dokázali na chvíli zamknout soupeře a střelu od modré před brankařem clonící Vopava usměrnil za jeho záda, bylo srovnáno. První z mnoha vyloučení v tomto zápase přineslo naopak radost a k údivu všech gól v brance Elitu. Chyba na modré útočné čáře Elitu a Borovský vysunul Jíšu ten ranou mezi betony prostřelil opařeného Remeše. Domynos vedou gólem v oslabení. Netrvalo dlouho a Tůma vybojoval kotouč nabruslený Schifner si natáhl ke střele a zavěsil. Překvapivé skóre svítilo na tabuii.Bylo cítit že takový vývoj je pro Elit nepříjemný a přidali na důrazu a pohybu. Petráček dokázal snížit a tím sklidnil svůj tým. Následovala hra čtyři proti čtyřem. Suchánek vyřešil situaci dva na jednoho tak, že čekal, čekal a pak poslal kotouč šalamounsky mezi betony Neumanna. Bylo vyrovnáno. Chýlil se konec třetiny a vhazování v útočném pásmu a hned po buily se trefil Novák do sítě Domynos. Zápas byl otočen. Domynos ztratili moment a poslední minuta je stála další zářez. Hybner zakončil skvělou kombinaci svého útoku. Do přestávky tak byl stav 5:3

Druhá třetina byla plná přerušení a různých napnutých monetů. První sice padl gól z hole Krejčího, pak však byl odměněn Hybner dvěma tresty, ale Domynos na obranou čtverku Elitu nevyzráli. Naopak po skončení jejich přesilovky šli do čtyř oni a dostali branku. Takový smolný gól pro Neumanna. Kotouč měl mezi betony ale pohl se puk si tak sám posunul až za brankovou čáru. Domynos ale neskládaly zbraně. Čermák obodobně jako Elit v první třetině hned po buly překonal Remeše a snížil, zápas byl stále otevřený a více a více napínavý. Následovalo mnoho dalších vyloučení a postupných trestů. Nerovnovážný počet hráčů na ledě přinesl další branku Škopovi. Konec třetiny byl vůbec divoký. Hvězda Domynos Borovský jim před brankou krásně zavařil a dal další branku, která držela Domynos ve hře o výsledek. Ale konec třetiny patřil opět škopovi který zvýšil na 9:5

Třetí třetina již plynula rychleji, bez vyloučení. Na dostřel přiblíž Domynos opět Borovský který dal hattrick, ale nestačilo to, Elit postupně ještě dvěma góly potvrdil své vedení. Elite tak vyhrál první zápas série, ale do odvety do toho opět Domynos půjdou naplno a bude to určitě tuhý boj.