Až poslední třetina rozhodla, že vedení v sérii se ujmou Domynos nad Kohouty

14.07.2020

Super hokej, kde se oba golmani překonávali. Akce na obou stranách lahodily oku, skvělý start čtvrtfinálové série

Štybinger 2+1, Niesneer 2 asistence (DOM) / Peroutka a Bém jediní střelci (RST)

Úvod zápasu reprízy loňského čtvrtfinále byl velmi akční. Domynos udělali chybu ve střídání a šli na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Roosters na úvod tak měli skvělou šanci dosta se do zápasu, ale naopak ujeli jim Kopáček a jako bek dal branku v oslabení po vzoru Paula Coffeyho. Domynos vedli 1:0. Ti se tímto dostali do aktivního režimu a měli více střeleckých pokusů a opět Novák v brance válel jak mohl. Co viděl to chytil. Neviděl však schovanou střelu plachtící puk od modré čáry který na branku poslal Vlček a ten zapadl do levého horního rohu branky. zakrytý výhled a ten pověstný "trafik" před brankařem se hráčům Domynos vyplatil. Domynos tak vedli 2:0 před začátkem druhé části.

Ve druhé třetině se zápas vyrovnal. Kohouti začali také zaměnstnávat zatím bezchybného Neumana a poměr střel byl v této třetině 11 ku 11 na obou stranách. Třetinu ještě okořenily přesilové hry na obou stranách, kde byly vidět pěkně secvičené akce, leč bez gólového efektu. Až v závěru třetiny se prosadil bojovník Bém. Rozvlinil síť za zády Neumana byl to zápas už jen o jediný gól.

Nástup do třetí třetiny byl ale rozhodujícím zlomem v utkání. Domynos s lehkostí dali rychlé tři branky. Kohouti jakoby nevěděli kam se dříve otočit a tak dvě branky Štibingera a jedna Čermákova rozhodly o tom že Domynos tento večer zvítězí. V poslední minutě zápasu, kdy už bylo rozhodnuto se ještě diváci mohli pokochat dvěma brankami. Peroutka ještě ukázal, že to jde a jako odrazový můstek pro odvetu by tento gól mohl posloužit, ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Borovský připomněl že je také na ledě a otevřel si gólový účet v letošním Playoff

Hokejově velmi super utkání ve kterém byli Domynos aktivnější a důraznější. Vyhráli tak první zápas a mohou jít s klidem do odvetného zápasu