Nesmírně vyrovnaný boj o první vítězství v sérii mezi HTP a Superheroes

12.07.2020

Hvězdy Hokejových Tréninků Praha musely zapnout opravdu na plné obrátky aby zvládli porazit svého soka, který není favoritem, ale zahrál skvělý zápas. Tlustý a Bartkem však dokázali svůj tým dotáhnout k vytouženému vítězství. Zápoj s krásným nábojem hodným Playoff

Tlustý 6+5, Bartek 3+5 (HTP) / Matoušek hattrick, Kriesman a Mojžš 2+2 (SHS)

HTP v silné sestavě, Superheroes měli také své stálé opory, ale nemají tak široký kádr pro Playoff i tak se se soupeřem hned od úvodu rovnali v nasazení i přesnosti hry. První gól dali SHS po třeba minutách a hned se ukázalo, že toto nebude jednoznačná jízda pro Tréninky jako jsme zvyklí. Superheroes hráli velmi dobře, dokonce si hned v úvodu po úvodní brance vykoledovali vyloučení, které sehráli bohužel smolně, Utekl jim Tlustý a vyrovnal. To probudilo tuto legendu PHM Cupu a výbalého hráče NHL a přidal gól který obrátil skóre. Jiří Tlustý dostal jasné pokyny od kapitána aby táhl tým k vítězství. Splnil úkol velmi rychle, dokončil čistý hattrick v první třetině. Dal branku dokonce v oslabení. Jenže stále bylo vidět, že na straně Hrdinů, je klid a rozvaha a touha zahrát si dobrý hokej a to taky byl hokej jako řemen. Mojžíš mistr světa totiž ujel a v pádu krásně zakončil, stav byl opět pouze o gól. Oba týmy měly podobné množství šancí, ale Gross vynikal proti skvělým pokusům hráčům eltiního týmu HTP: Na Kupcův gól ještě odpověděl podruhé v zápase Matoušek. Po třetině tedy otevřený zápas, stav byl 4:3 pro bohájce titulu

Druhá část snad ještě lepší než první, skvělé akce na obou stranách, nebezpečné střely i pčelivá obrana. Je pravdou, že na straně SHS někdy chyběla zkušenost nebo na hokejkách některých hráčů byla trošku cítit nervozita a dávali tak někdy Tréninkům puky lehce do nadějných pozic, ale Gross se překonával. Vychtával jak Zvereva, tak Jelínka, kteří byli aktivní, ale prosadit se nedokázali. Na druhé straně bylo horko před golmanem HTP velmi často. Však 24 pokusů musel likvidovat golman HTP Kresta, nedosáhl na 4. Matoušek a Kriesmann to jsou střelci nemá se za co stydět. Kvalita která se sešla tento večer na ledě byla často proměněná v dechberoucí podívanou! I po druhé třetině nebylo nic rozhodnuto a na HTP bylo vidět, že jsou z výsledku nervózní. Zcela jiný scénář než klasické vedení o 5 a více branek.. Toto je Playoff a každý může porazit každého! 8:6 stav po druhé třetině, naprosto otevřený zápas

Ve třetí třetině se muselo rozhodnout. Superheroes trochu docházel dech a HTP se snažily o sto šest. Bartek s Tlustým dali po dvou gólech na začátku a dali trochu klidu a jistotu svému týmu. Ale jen co na chvíli polevili v koncentraci už do nich dupali hráči SHS. A ti bojovali až do samotného závěru.Lindauer s Mojžíšem totiž vrátili zápas opět na rozdíl dvou branek. Už se blížil konec, velmi málo času, jediné co mělo smysl, soustředit se na totální ofensívu. Sázka na riziko však nevyšla. HTP chytlo své štěstí za pačesy a přidalo dvě rozhodující branky, které jasně zavřely boj o body. Bylo jasné, že na SH už to bude velké sousto a HTP si výhru ohlídá

Viděli jsme reklamu na hokej, skvělý zápas, plný krásných akcí, skvělého bruslení, nápaditých přihrávek. Golmani předváděli úchvatné zákroky, přesto padlo dost branek tak aby oko diváka bylo potěšeo! Vyrovnanost letošního playoff hned od prvního zápasu je potěšujícím zjištěním