Elit se probudil k výkonům jak je známe ze základní části a vyřadil HT.CZ

19.07.2020

V odvetě už byl obrázek hry zcela jiný než v první zápase, kdy byl zápas velmi vyrovnaný. Druhý zápas Elit zahrál ve vysokém tempu a po právu postupuje do Semifinále PHM Cupu

Klečka 2+4, Hybner 3+4 (EHT) / Jícha jediný střelec (HTC)

Odehrálo se jen málo z první minuty a už se vlnila síť. Horevaj poslal tým individuální akcí do vedení. Za chvíli pěknou kombinací rozložili obranu HTC hráči Elitu a bylo to již 2:0 Tento skvělý nástup nakopl Elit do zápasu. Za chvíli přidali gól v přesilové hře, na trestné seděla hvězda HTC Šturm a musel z boxu časomřeičů předčasně po brance excelentnho bruslaře Hybnera. Do konce třetiny ještě přišly další tři zásahy do černého a bylo už po první třetině rozhodnuto.

Nutno říci, že zápas i když byla převaha na straně Elite, plynul pěkně bez dohadů a žádných surovostí. To ovšem provází zápasy HTC celou sezonu a musíme podotknout že na jejich zápasy se krásně dívá, právě i z tohoto důvodu. Skvěle vybavení hráči technicky a ještě navíc tým který pokorně a stále bojuje ať je stav jakýkokoli. Pokud jsme se zmínili na co se dobře dívá, tak na hru Elitu samozřejmě také, Jejich zámky byly opravdu ozdobou souhry a správné strategie kdy lítá puk tam kde je volno. Krásný hokej a skvělé branky.

Ve třetí třetinu už bylo naprosto jasno a hráči Elitu zkoušeli i netradiční zakončení. Po vzoru Grandlunda jsme viděli několikrát zkusit toto zakončení ze strany úřočníků Elite. Gól z toho nepadl, ale padl z jiných pěkných kombinací.

Tréninky:CZ sice vypadli z poháru, ale jelikož hráli proti prvnímu týmu není to zřejmě tak velké zklamání. Navíc za svou hru mohou být jen hrdí! Elite zaslouženě do semifinále, kde se utká s Domynos