Trojnásobný šampión HTP sesazen z trůnu. Elite Hockey jsou vládci Prahy!

02.08.2020

Jednoznačný zápas, kdy Elite hýřili pohybem a donutili HTP dokonce střídat brankaře již velmi brzy. Dnes bylo jednoznačné kdo bude korunován mistrem ligy. Elite neměl konkurenci

Škop 5 gólů, Hybner 1+5, Novák 3+2 (EHT) / Tlustý hattrick, Bartek 0+3 (HTP)

Po slavnostním úvodu zápasu se rychleji do tempa dostali hráči Elite Hockey. Po dvou a půl minutách rozvlinil síť Škop. Rychlé vedení a jasně lepší pohyb Elitu. Elite využíval přesilovou hru po krásné souhře. Až v polovině třetiny se prosadili doposud uřadující šampióni. Jejich nejlepší hráč Jiří Tlustý překonal Havla. Pohyb Elitu dělal Tréninkům problémy a často museli řešit nedovoleně. Při dalším oslabení tak HTP inkasovali další gól.Souhru opět zakončoval kdo jiný než Luděk Škop. Závěr třetiny ozdobil ještě brankou Hybner a bylo to celkově vedení 5:1 pro Elite. Za takového stavu dlouho HTP do kabin nešly. Bylo jasné, že se musí něco stát

Vstup do druhé třetiny byl vyrazně pozornější a důslednější ze strany HTP. Přineslo to zastavení útočného náporu Elitu a světélko v podobě branky Ivana Dunchanky, který využil skvělou nahrávku do Bartka. Již skóre nebylo tak hrozivé, ale Elite si zřejmě řekli, že je třeba opět zapnout a blesková odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Klečka se prosadil a zvýšil na 6:2. Ani oslabení Elite nikterak nerozházelo, Škop ujel a prosadil se, Elite odskočili již na rozdíl pěti branek.Elite postupně navyšovali skóre a bylo vidět, že HTP dnes nejsou ve formě. Nedařilo se jim takřka nic, ale nutno dodat, že mladý tým Elite je prostě skvěle technicky i takticky připravený. Ke konci třetiny sice došlo ke korekci skóre. Cetl svůj dobrý zápas okořenil brankou a se závěrečnou sirénou ještě hvězda HTP Tlustý snížil. I tak aby po dvou třetinách prohrávali HTP 10:4 ve finále o pohár čekal málokdo.

Vstup do třetí třetiny byl už jen klincem do rakve pro HTP a pro Elite jistota, že dnes budou slavit právě oni. Šest branek v síti golmanů HTP, kteří nevědli kam dříve skočit. I když se prostřídali oba toho měli až až. V zápase bohužel již nebylo o co hrát. Tréninky poprvé poznali hořkost porážky ve finále. Elite v první sezóně hned ukázal skvělou jízdu. A tento zápas byl jen takovým podrtžením jejich dominance.

Diváci, kteří přišli na Icerink sledovali jasnou jízdu Elite Hockey. Bohužel nebyl to boj o titul jaký by bylo hodno finále, ale pokud prostě nejde karta tak se nedá nic dělat. HTP to letos nevyšlo. Naopak pro Elite to bylo tak snadná jízda jak snad ani nebyly snadné zápasy v základní části.