Lenovo ztratilo šanci na postup a Gastoni po dvou těsných výhrách jdou dál

20.07.2020

Odvetné utkání přineslo sice Lenovu vedení a mělo dobrý pohyb, ale nakonec většinou darované kotouče soupeři rozhodli, že ani v tomto utkání na Gaston nevyzráli 

Hruška gól (LNV) / Mokrý 2 góly (GAS)

První třetina extra opatrná z obou stran bylo cítit, že jde o hodně. Gastoni mohli vyčkávat, ale Lenovo muselo vzít inciativu do svých rukou. Byli aktivní a snaživí, přesto střely většinou létaly mimo. Ani ve dvou přesilových hrách se neprosadili a tak po třetině stav bezbrankový Začátek třettiny zase naopak přinesl šance pro Gaston. Dobré pokusy však mařil skvělý golman Lenova Hejna. Poprvé se nám rozsvítilo červené světlo na scoreboardu po individuální akci Mokrého, který si vzal kotouč lehce ve středním pásmu a prostřelil Hejnu. Vyrovnání ale na sebe nenechalo dlouho čekat, po akci Hrušky, který zakončil skvělý únik dva na jednoho a Lenovo srovnalo. Lenovo mělo více šancí a více ze hry, ale gól nepřišel. Jediný kdo se prosadil do konce třetiny byl opět Mokrý. Ten sehrál skvělý zápas a táhl tým do semifinále. 


Ve třetí části už bylo jasné, že Gastoni zavřou obranu, budou hrát pečlivě a nechají Lenovo hrát hlavně ve středním pásmu. Dařilo se jim dobře elminovat rozehrávku Lenova. A ti se gólově už nedokázali prosadit. Benka to však dovedl a potvrdil že Gastoni vyhrají. 

Vyrovnaná série končí pro Gaston, kteří velmi těsně zvládli oba zápasy. Série kde zatím padlo nejméně branek, tak má vypadat souboj čtvrtého s pátým.