Vlci dlouho nedávali šanci Mimoňům. Ti až v poslední třetině zachránili postupovou remízu

22.07.2020

Zápas především o brankařích. V brance Wolves B Gross čaroval a držel naděje na prodloužení série, bylo to velmi blízko, nakonec však postupují žlutí Mimoni

Seidl gól, Gross 97% úspěšnost(WLB) / Klečka gól, Štěrba 29 zákroků (MIM)

Od počátku byl zápas velmi opatrný. Mimoni sice měli uzemní převahu, byli více na kotouči, ale pevná tuhá obrana Vlků pracovala dobře. A když už se dostali za ní obávaní střelci Mimoňů, Gross postavil totální zeď v brance Vlků. Tím dodal týmu určitě jistotu a klid. Ten se přetavil v euférii Seidl dává branku na 1:0 již ve čtvrté minutě. Obrovská radost na straně jedné na straně druhé najednou patrná nervozita.Ani přesilovka nebyla využitá, nedařilo se trefit mezi tyče, vše létalo vedlo a Mimoni tak po třetině prohrávali 1:0

Druhá třetina byla ve znamení tlaku Mimoňu. Byli navezeni v útočném pásmu a Wolves si museli pomoci několikrát nedovoleně, ať už hákováním hráče, který unikal do palebné pozice, nebo smolnou vysokou holí. Ale I tak se stále dařilo držet stav který zaručoval prodloužení a šanci na zvrat v této sérii. Ani přesilovka pět na tři nepřinesla nic. Gross opět přiváděl Mimoně k šílenství a živil naději pro Vlky.

Třetí třetina už byla o tom zda Vlci ustojí tlak nebo dostanou branku která bude znamenat konec série. Mimoňům se toto podařilo až čtyři minuty do konce. Z tlaku v útočném pásmu nakonec střelou s levého kruhu Klečka překonal jinak doslova magického Grosse. Snaha Vlků ke konci utkání vedla k několik slibným pokusům, ale i Štěrba dokázal, že je super brankář. Mimoni tak postupují po jedné výhře a remíze do Semifinále Klasik divize