Zlatý zápas Klasik divize má vítěze: Gaston Seals

31.07.2020

Boj o zlato ukázal krásný hokej, oba týmy hrály skvěle a naplno. Kosti začali lépe a brzy vedli, ale Gastoni ukázali svou soudržnost, vůli a po pravém boji zvedli PHM Cup nad hlavu.

Ischoev 2+1, Bartoš 1+1 (KOS) / Šimek 3+1, Svoboda 90% úspěšnost zákroků (GAS)

Po klidnějších úvodních vteřinách se začal zápas brzy vyvíjet tak jak jsme v sezoně už v zápasech kde hrají Kost zvyklí. Po necelých čtyřech minutách hry a Ischoev si bere kotouč v útočném pásmu nabruslil si do volného prostoru a z pozahráče poslal krásnou trefu za záda Svobody. Ještě v tom samém střídání přidal za chvíli druhý gól a vypadalo to, že zápas ovládne právě tato největší útočná hrozba a nejproduktivnější hráč soutěže Ischoev. Kosti si zřejmě v tuto chvíli připadali skvěle a mohli si být jistí a uklidnit se. Nebyl důvod k obavám a panice. Naopak sebrat se z tak rychle inkasovaných branek to nebylo nic lehkého pro Gastony. Ale pozor Matyáš Krijt vrací Gastony do zápasu a nakopl je ke skvělé jízdě. Po úvodním gólu Gastonů totiž rychlost s jakou začali bruslit borci v bílém nedala šanci Kostí a ti inkasovali několik vteřin po první obdržené brance. Šimek dal svůj první gól. Vyrovnání bylo tak rychlé a tak chladnokrevně rychlé, že Kosti zůstali od tohoto momentu opaření. Museli postupně přitvrdit, protože Gastoni jim nedávali čas téměř na nic. Následovala série několika vyloučení. Z přesilové hry 5 na 3 se urodil další gól a Gastoni otáčí finálový zápas, vedou 3:2 v polovině první dvacetiminutovky. Do konce třetiny se hra trochu zvolnila, nebo spíše se semkly obrany a hlídaly aby dašlí branka nepadla. Ale padla ve čtrnácté minutě se prosadil tahoun týmu Miloš Benedikt! Kdo by čekal, že po takovém bleskovém úvodu, kdy Kosti jasně začali sázet branky bude stav opačný vyznívat pro Gastonce.

Po úpravě ledové plochy se vrátili aktéři na led a bylo vidět, že Kosti si řekli co zlepšit. Střelba by měl být klíč, klidně i z delší vzdálenosti, protože obrana Gastonů byla často dost pevná. Tento recept přinesl ovoce, Hořák snižuje v začátku třetiny a dává opět nadechnout trochu stále opařeným Kostem. Hrál se skvělý hokej nahoru a dolu a bylo vidět i dost důrazu. Tvořili se již dvojičky které si nic nedarovaly, prostě pravá hokejová bitva se vším všudy. Kosti vybuchují v nadšení ve dvacátéšesté minutě zápasu, elegantní bruslař Muller zakončuje souhru s Bartošem a zápas máme opět zcela nerozhodnutý. V tomto zápase měl ale očividně největší motivaci se ukázat Kryštof Šimek z týmu Gastonů. Ten opět poslal svůj tým do vedení. Kosti ztratili tak momentum zápasu kdy se mohlo vše zlomit, kdyby proměnili své šance, které ale skvěle pokryl Svoboda. Gastoni hráli s větším klidem a zřejmě s jasnou vizí, nic nepodcenit. Šimek dosahuje na svůj hattrick a zvyšuje o dvě branky. Uplně sám si poradil s brankařem Hadrbolcem. Po dvou třetinách dramatického finále vedou Gastoni nad Kosti Team 6:4

Předpokládaný scénář třetí třetiny se začal postupně naplňovat. Gastoni kouskovali, zavřeli střední pásmo a pečlivě číhali na šanci jak šetřit každou vteřinku. Z jejich pohledu se zřejmě čas na časomíře neuvěřitelně vlekl, naopak Kostím zřejmě mohlo připadat že deset vteřin je jak sekunda jedna. Dlouho se nemohli prosadit Kosti přes tuhou obranu, zkoušeli to různě individuálně i kombinací ale nebylo kudy. Všechny cesty zavřené. Mohutná podpora fans, si však žádala vyrovnání a stadión který byl velmi slušně zaplněn mohl sledovat explozi nadšení při snížení na rozdíl jediné branky a to pět minut před koncem třetí třetiny. Malý ale velmi hbitý a šikovný Bartoš se začal dostávat do palebné pozice na kruzích a vymetl švihem pavouka z branky Svobody. Obrovská radost a naděje na vyrovnání pro Kosti. Gastoni naopak byli tak blízko tomu rozkouskovávat hru až do samotného konce. Začalo se schylovat k dramatickému finiši, bylo jasné, že stačí aby si Kosti dobře připravili akci a silnou formaci a mohou to dokázat, zvládnout vyrovnání. Jenže přišel nesmírně smolný moment pro brankaře Hadrbolce. Ten celý zápas skvěle chytal, ale v momentě kdy se sunul kotouč obranou třetinou, vyjel si proti kotouči, jenže kotouč mu nečekaně projel pod hokejkou a jelikož proti němu vyrazil Benka, dostal se uplně k volnému kotouči před brankou kde nebyl brankář, zavěšil bez potíží a zasadil tak zdrcující ránu Kostím, kteří se zrovna snažili o vyrování zápasu. Hadrbolec, který tváří v tvář Benku vychytal chvilku před tímto momentem mu daroval dá se říci "zlatý gól". Závěrečná snaha Kostí už byla poznamenána ztrátou důvěry v sebe sama a ani powerplay nepřineslo úspěšnou trefu, naopak gólem do prázdné branky pečetil zápas Hájek!

Skvělé utkání, bojovné se vším všudy. Skvělá kulisa a oba týmy zanechaly skvělý dojem. Gastoni zřejmě s propracovanější taktikou a možná i zkušenějším mužstvem vítězí a poprvé v historii tak zvdá PHM Cup nad hlavu jiný tým než HTP. Gaston Seals se stali mistry divize Klasik!