Favorité Gastoni si poradili s Ice Spiders

03.03.2020

Šimek 2+1, Benka a Mezera 1+1 (GAS) / Góly Nohej a Došlý (ICE)

Gastoni potřebovali živit svou naději na přední příčky, zatímco Ice Spiders bojují o Playoff. Zápas sliboval pořádnou podívanou a diváka, určitě nezklamal.

Ikdyž byl tým Gastonů papírovým favoritem, hra tomu neodpovídala. Hrál se hokej nahoru dolu a první branka padla až v čase 5:33, kdy využil nahrávku Kryštofa Šimka hráč Gastonů Jakub Novotný. Stav tedy byl 1:0 pro tým Gastonů. Ice Spiders však zbraně nesložili a po 4 minutách srovnal na 1:1. Pavel Došlý po nahrávce Petra Chlada. Gastoni ovšem chtěli jít do kabin s vedením a to se jim také nakonec povedlo, kdy 74 vteřin před koncem první třetiny skóroval Kryštof Benka po nahrávce Matyáše Hájka. První třetina tedy skončila vedením 2:1 pro Gastony

Druhá třetina začala ve stejném duchu jako první. Hrálo se nahoru dolu a první gól druhé třetiny padl v čase 20:14, kde se prosadil Ondřej Hausl po důrazu v předbrankovém prostoru kdy nejprve posunul puk Kryštof Benka na Matyáše Hájka a ten nakonec prostrčil na Onřeje Hausla. Stav utkáni 3:1... Na 4:1 zvyšoval Kryštof Šimek, kterého parádně našel před prázdnou bránou z rohu Luboš Vondráček. Už to vypadalo, že Gastoni mají zápas pod kontrolou. S tím nesouhlasil hráč Ice Spiders Jan Nohejl, který svým prvním gólem v soutěži snížil na 4:2. Asistoval hráč Jan Hadraba. Nebyl to ovšem jediný okamžik, kdy se Jan Nohejl zapsal do tohoto zápasu. Při rozbruslení si hráč Gastonů hrající na pravou stranu zlomil hokejku a ke smůle žádný spoluhráč neměl náhradní a tak mu hráč soupeře půjčil svojí. Honzo, děkujeme za toto krásné gesto. Do konce třetiny se nic dalšího nestalo a tak i tato třetina skončila 2:1 pro Gastony. Stav po dvou třetinách tedy 4:2 pro Gastony.

Ve třetí třetině se Ice Spiders snažili utkání zdramatizovat, ale k jejich smůle Petr Mezera po nahrávce Luboše Vondráčka zvýšil vedení Gastonů na 5:2. Poslední gól utkání padl v poslední minutě zápasu, kdy se prosadil Kryštof Šimek po nahrávce Petra Mezery a upravil stav na konečných 6:2.

Hráč utkání ze strany Gastonů byl delegátem zvolen brankář Jan Bartoška a ze strany Ice Spiders Jan Nohejl.