Wolves A vstoupili do sezony výhrou nad Sršni

12.09.2019

Kratochvíl a Švábík 2 góly, T.Kincl 3 body (WLA) / Havlíček a Petr po gólu (SRS)

Kvalitní zápas nakonec skončil vysokou výhrou bronzových medailistů z loňské sezony nad nováčky letošního ročníku.

Zápas v Holešovické Tipsport Aréně, kde se cítí doma Sršni přinesl těžkou zkoušku právě pro ně. Wolves A je tým který patří mezi favority na finále. Sršni začali dobře, měli dobrý pohyb a první střely patřily jim. Ale organizovaná hra Wolves především sehraná obrana znemožňovala po několika minutách zápasu Sršňům pronikat do svého obraného pásma.
První gól tak po postupně sílící aktivitě padl na straně druhé do branky Viktora Myslila, tedy do Sršní branky. Karel Mazánek otevřel skóre. Wolves byli při chuti a začali dělat pohybem Sršňům vítr v obraně a tak si vykoledovali první přesilovku. Nevyužili ji oficiálně dle zápisu, ale druhou branku dali přesně po vypršení trestu, když Homolka dostal na pravý kruh nabito do Mazánka a z první prostřelil Myslila. Po první třetině tak 2:0 stále to byl ale otevřený zápas.

Ve druhé třetině od začátku dominovali Vlci ve všech ukazatelích, které evidujeme. Střelba i vhazování na jejich straně a nakonec z této převahy začali profitovat i gólově. Reiss který byl velmi aktivni zavel po levé straně poslal kotouč střílenou nahrávkou před brankoviště, kde pohotově mezi betony sklepl kotouč Tomáš Kincl. 3:0 a Vlci se dostali do svého tempa. Sršni ztráceli puky a další ztráta na vlastní modré způsobila, že Švábík nový hráč Vlků se nerozpakoval napřáhl a golfákem prostřelil gólmana Sršňů. Sršni se snažili něco vymyslet, ale žalostně málo střel posílali na Kucarova, který nebýt ve "vyhřáté" Tipsport areně by možná byl i trochu zmrzlí. Pokusy Petra ale byl nebezpečný a ukázal, že je připraven. Závěrečnou branku třetiny dal opět Švábík a upravil stav po dvou dějstvích na 5:0.

Do třetí třetiny se pustili Sršni s odhodláním se zápasem něco udělat. Trenér Sršňů, který je poctivě na každém zápase naordinoval změnu a hra Sršňů se oživila. Petr jako správný kapitán si sebral ve středním pásmu kotouč zavezl a z pravého kruhu poslal skvěle mířenou střelou do pravého horního rohu branky. Vítr do plachet pro Sršně nesl přinesl další úspěch. Havlíček snižoval z přečíslení už na 2:5 a Sršni začali trochu více žít. Ale přeci jen Wolves se opět srovnali začali opět více bruslit a pěknou akcí opět odskakují, Hora z rohu dobře našel před brankou Reisse a ten dal šestý gól hráčů v modrých dresech. Následovala chvíle vytáhlého Kratochvíla ten dal své dva góly v rozmezí dvou minut a bylo už jasné že Wolves si jdou pro jsné vítězství. Hrubant ještě v samotném závěru využil přesilovku a jubilejní desátý gól dal Jakub Hora. Podtrženo sečteno 10:2. Super premiéra pro loňské medailisty, druhá porážka v řadě pro Sršně.