Bleskový start/Drtivý finiš Gastoni poráží HTB

27.11.2019

Jirků gól (HTB) / Benka 5 bodů, Hájek 4, Šimek 1+3, Svoboda jeden obdžel (všichni GAS)

Zápas semknutého týmu lídra Gastonů a nováčka v soutěži Tréninky B přinesl hodně branek ale jen na jedné straně.

Mega nástup Gastonů do zápasu. Pomalu ani nedozněly zvuky orgánů po úvodním vhazování a na Škoda Icerikn se už slavil první gól Gastonů. Svoboda otevíral skóre. Další bule další zisk kotouče pro Gastony a další gól Benka zvyšoval na 2:0. Noční můra každého trenéra, určitě pokyny zněly jinak. Nedostat branku držet stav nula nula co nejdéle a je odehráno 19 vteřin a váš tým prohrává o dvě branky. Ale trenér zapracoval. Ihned po dvou úvodních gólech se zmobilizovala obrana Tréninků B začala být aktivnější a preciznější a především Kadlec v brance začal chytat skvěle. V první třetině bylo jasné že lídr soutěže je na tom hokejové lépe. A potvrdil v závěru dvěma góly Novotný a sváteční střelec Paclt. Novotný krásně obrkoužil branku a zavěsil. Paclt, ten zase umě tečoval střelu před golmanem HTB. Po první části tak 4:0 pro favorita.

Ve druhé třetině jsme čekali pokračování dobrých útočných choutek Gastonů. A to se potvrdilo. Gastoni sypali jednu střelu za druhou, ale pozor Kadlec zavřel bránu a dělal co mohl. Ale i celá obrana HTB pracoval dobře, nedovolila dorážky a tak možná i trochu překvapivě udržela čisté konto proti týmu který je postrachem všem v Klasik divizi. Skvělý výkon od HTB.

Třetí třetina začala relativně vlažně. Ani Gastoni nepospíchali a u HTB byl problém přechod obraného valu Gastonů i když pár dobrý zákroků musel Svoboda v brance v bílém hrajících Gastonů řešit. Po úvodní vlažnější trojminutovce třetí třetiny se najednou na ledě ukázali všechny útočné síly Gaston Seals. Jeden gól za druhým a to pozor mezi góly X dalších šancí které kryl Kadlec. No byla to smršť která jasně rozhodla o utkání. Šimek otevřel tuto kanonádu, golan HTB již úplně vylákán mimo svoje brankoviště a na střelce Gastonů tak zívala prázdná klec. Snadné sousto pro lachtany. Benka kreativní zakončovatel většiny šancí dostal krásný pas za obranu a předvědl skvělý blafák. Pacltův gól z prostoru mezi kruhy stál také za to. No škoda že nemám opakovačky jako v profi ligách...
Nakonec se tedy trefilo celkem 6 střelců gastonů a jeden dvakrát.
Už to vypadalo že to bude výhra 11:0 ale HTB se radovali a my jsme rádi že se jim za píli a odhodlaní alespoň ten čestný úspěch podařilo vsítit. Jirků to vzal na sebe, přešel modrou čáru a překonal Svobodu. Konečný výsledek tak 11:1