Strhující stíhací jízda Vysokoškoláků proti HT

14.11.2019

Hradil Hattrick, Brabec 3 A (oba PRI) / Peťovský a Šturm oba 3 body (HTC)

Úžasný zápas s infarktovou koncovkou nakonec skončil remízou. Přírodověda překvapila mírného favorita HT.CZ litovaly neproměněných šancí.

Bleskový nástup do zápasu pro HT kteří hned v první minutě překonávají Červeného a vysoký a Peťovský dává první branku. To umocnilo předzápasové očekávání na režírování průběhu zápasu ze strany HT, ale velmi rychle se zase rozplynulo. Přírodověděa totiž měla více ze hry územně a především více zasypávala Koudelku v brankovišti Tréninků. Ten odolával. Pozorná hra beků Přírodovědy nepouštěla příliš nebezpečné hráče HT za svá záda. Problémy a tlak si však dokázala udělat lajna kolem Šturma. A právě on dal i druhou branku HT. Zápas plynul velmi hezky a hra byla na vysoké úrovni z obou stran. Nakonec se zadařilo i hráčům Přírodovědy. Sebastien Hradil hrál svůj velký zápas a touto trefou se poprvé ozvalo jeho jméno v TipSport Areně z ampliónů. Snížil na 1:2 což byl konečný stav po první třetině.

Jasná pokyn na střídačce HT zasypat Červeného v brance UK střelami. Zcela se otočila aktivita a Červený měl opravdu hodně práce. Musel řešit mnoho skvělých šancí. Střílel Pražák nebo aktivní Knop. Ale Červený měl fazónu. Šance na vyrovnání pro UK přišla při přesilovce za drobné hákování byl vyloučen Carvan, ale nemusel opustit box dříve než po vypršení trestu. Po dvou třetinách tak stále stejný výsledek na tabuli.

Přírodovědci hráli velmi dobrý zápas, zřejmě i sami překvapení jak dobré je skóre. A tak možná zaspali začátek třetiny. Stejně jako v prvé i v této dostávají branku brzy po začátku. Michal Knop doklepává za záda golmana UK kotouč z hole Jíchy a posílá svůj tým do dvougólového vedení. Přírodověda tak začala otevírat svíce svou obranu a tak se o to více museli spoléhat na svého golmana. Ten však nezvládl nemožné a dostal další gól z hole nejaktivnějšího hráče HT.CZ Šturma. Vypadalo to že stav 4:1 je již dostatečný náskok pro "Hátéčka", ale čtěte pozorně dál.

Opět Sebastien hradil dostal komlici, utrhl se do samostatného úniku a brejk zakončil s přehledem. Deset minut do konce utkání a tak UK dosáhli na kontaktní gól. Prohrávali o dvě branky, ale začali hrát více a více drzeji a hlavně kreativně. Vyplatilo se to když zavřeli HT v obraně v osmé minutě třetí třetiny. A po delším tlaku nakonce Alois Burian dává gól kterým se vrací Přírodověda do hry. Tréninky věděly že musí zabrat a něco s výsledkem udělat a rozhodnout, Ptáček posílal skvělé pasy, ale hráčům HT se nedařilo dostat do vyložené šance a střely dálky nebo úhlu pokryl Červený. Ačkoli byly Tréninky aktivnější stále bylo cítit, že UK je připravena a vyrazit za vyrovánáním. Chýlil se závěr zápasu. poslední minuta. Brankář Přírodovědy už měl skoro namířeno na střídačku. Jeho spoluhráčům se podařilo uzavřít HT v jejich obraně, za bránou dobře pracovat Kučera vybojoval pro Brabce, ten poslal na levý kruh kotouč kde byl trestuhodně volný Hradil a ten dovršil hattrickem vyrovnání. Infarktový závěr a návrat do zdánlivě ztraceného zápasu.

Krásný hokej od obou týmu. Bez faulů, čistý pěkný s nádherným finišem z pohledu UK.