Mimoni s přehledem proti Vlkům B

20.10.2019

Karabec 4+2, Hruška hattrick (oba MIM) / Seidl a Kučera 1+1 (oba WLB)

Druhá třetina rozhodla zápas, Mimoni byli při chuti, brankář podal skvělý výkon a tak Vlci odešli bez bodu a s vysokou prohrou.

Zápas začal v rychlém tempu a hrál se dobrý hokej. Dobrý pohyb především formace Skramužský, Hnízdil a Švančárek. Ale hned od úvodu především skvělý výkon brankaře Mimoňů Šterby.
Na druhé straně se dobře snažil Janoušek a Seidl s Taimrem, ale nebyli přesní v zakončení. První se tedy až v sedmé minutě prosadil Hruška. Do konce třetiny to zvládl ještě jednou, když zakončil pěknou rychlou přepadovku obrany Vlků. Vlci sice koncem třetiny začali hrát opravdu naplno, ale vždy byly nahrávky příliš dlouhé a tak se Vlci hodně vysilovali. Vyústilo z toho zřejmě i vyloučení Nováka, které bylo potrestáno, zámek v přesilovce zakončil Karabec. Po první části tak 3:0 vyrovnaný zápas, ale přesnost jasně na straně Mimoňů.

Do druhé části vlétli lépe hráči Vlků B, začali opravdu dobře bruslit. Přesto finální fáze prostě tentokrát nevycházela, vždy buď kotouč přeskočil, nebo někam odskočil. Jeden však šel přesně. Kučera snižoval v začátku třetiny na 1:3 vypadlo to na velký nádech. Hned následovala obrovská šance, křižná nahrávka a volý střelec Vlků, přesto Šterba udělal "spektakulární" rozštěp a zamazil další komplikaci. A tak se začali dostávat do svého tempa Mimoni. Skramužský a Karabec dali branky rychle po sobě. A poslední pět minut to byl pověstný hřebíček do rakve. dvakrát Karabec a Hruška s Hnízdilem po gólu a bylo vymalováno.

Ve třetí třetině už bylo jasné, že pokud má Mimoňský golman takovou formu tak zápas určitě nepůjde do remízy nebo obratu. A tak se dohrálo utkání v klidnějším tempu. Vlci měli sice šanci v přesilovce 5 na 3 ale využili až pokračující tlak již při normálním počtu hráčů na ledě. Seidl dával gól, šlo o kosmetickou úpravu. Závěr zápasu pojistil vítězství a zaokrouhlil tak počet branek na 10 Švančárek.

Mimoni skvělý zápas v obrané fázi a především brankař podržel. Ale večer patřil zejména Karabcovi. Ten byl hvězdou zápasu se čtyřmi góly na svém kontě. Na druhé straně se nejlepším herním projevem předvedl Martin Seidl, ale bylo to dnes málo na kompaktní tým Mimoňů.