Kohouti hrábli naplno a porazili HT.CZ

30.10.2019

Pražák a Šturm 2 body (HTC) / Ciesarik 2+2 (RST)

Zápas netradičně na Tipsport Aréně ve středu. Vyšel Kohoutům, kteří rozehraní si poradili s Tréninky.

Start utkání byl rychlý, hned v první minutě se prosadil Šturm, který zakončil kombinaci z pravého rohu a Nováka překonal bleskurychle. Roosters měli lepší v první třetině jak vhazování tak především množství střeleckých pokusů. Ale v brance HTC byl dobře připravený navrátilec Jačman. Nestačil až v deváté minutě na pěknou střelu Ciesarika který trefil pěkně pravý horní roh. Bylo srovnáno. Do konce první třetiny již mnoho nezbývalo a HTC potřebovali impuls. Ptáček ve středním pásmu nabral rychlost šikovně se vyhnul obraně a vstřelil krásnou branku na kterou Novák jen máchl do prázdna. Už to vypadalo že do sirény tak půjdou s vedením Roosters, ale Pospíchal dokázal srovnat.

Sympatické gesto, na začátku třetiny, kdy měl jít na trestnou hráč Roosters, ale protiháč přiznal, že upadl sám a tak byl trest odvolán. Krásné sportovní gesto které oceňujeme. Ale vyloučení pro Tréninky již bylo platné a tak Roosters měli šanci otočit zápas. Ale přesilovku Nevyužili. Ve druhé části byli aktivní již mnohem více Tréninky, ale bez efektu. Novák opět dirigoval dobře svou obranu, která šlapala velmi dobře. Až v samotném závěru druhé třetiny se opět ozval goalhorn a byl na oslavu branky Kohoutů. Peroutka vystřelil padáček který přes clonící hráče zapadl až do sítě a tak poslal svůj tým do vedení třicet vteřin před koncem této části hry.

HT nechtěli nechat věci náhodě a tak do třetí třetiny se zakousli naplno. Hned to přineslo výsledky. Pražák dal gól. Ukázal důraz a kotouč poslal za Novákova záda. Ale v polovině třetiny šli opět do vedení Kohouti. Šonka se prosadil a od té doby již hráli Kohouti v defenzívě na výbornou. Sice se pokoušeli hráči HT vyrovnat, ale nedostali šanci. V závěru zkoušeli tlak při odvolaném brankaři. Ale ani šest hráčů nestačilo, naopak dosatli další gól, který zvýšil skóre na 5:3. HT byly zlomené a tak už poslední střídání nehráli tak zodpovědně jako v jiných zápasech. Dostali tak ještě jeden gól. Trefil se kapitán Staněk.
HT tak přerušují vítěznou sérii a Roosters naopak konečně za plný počet bodů.