HT se zvedají, odnesli to Sršni

17.10.2019

Peťovský 1+3, Šturm a Koudelka 2 góly (všichni HTC) / Raptopoulos gól (SRS)

Svižný hokej, skvělé výkony obou brankařů, ale především Rančák udržel Sršně ze hry.

Dlouhý čas v první třetině se zdálo, že obrany jsou pevné jako skála, ačkoli oba týmy zakládaly útoky a pěkně si najížděly vždy chyběla poslední průniková nahrávka nebo klička. Zdálo se že v úvodu zápasu mají ze hry více Sršni, kteří dominovali jak na vhazování tak ve střelách. Ale až po jedenácti minutách se prosadil skvěle hrající Raptopoulos. Na druhé straně hrál dobře Brokl, ale brankaře Sršňů z pěkné šance nepřekonal.  Myslil v brance Sršňů se vytáhl i proti Peťovskému, který dělal zadákům Sršňů potíže. Přesto po první části zápasu vedli Sršni nad HT.CZ nejtěsnějším rozdílem


Druhá třetina však byla jak z jiného světa. Začátek opět opatrný, ale pak natáhl ve dvacáté minutě Procházka od modré, poslal skvělou střelu a překonal Myslila. Dvě minuty po něm zakončoval Koudelka pěknou jednoduchou kombinaci. Sršni se snažili přerušit tlak soupeře, ale ani opět velmi snaživý a bojovný Petr i šikovný Ábel nedokázali zakončit přes jistého Rančáka. A tak velmi pěknou tečí naopak přidaly branku opět HT. Šturm tečoval z prostoru u branky. Ani nabídnutou přesilovkou se nedostali Sršni zpět do hry a tato třetina pro ně byla smrtící. Prosadil se František Ptáček a nedlouho po něm i Tauš. Ale tento gól stojí za zmínku. Trestuhodný propad Sršňů a tak sám Myslil likvidoval nejprve blafák, pak dorážku neuvěřitelným rozštěpem, ještě jednou dokázal zastavit střelce, pak znovu a znovu a až ze čtvrté dorážky padl gól. Tauš si určitě oddychl, že nakonec gól dal a Myslil se zřejmě vydal ze svých posledních sil. Přesto to bylo marné. Po druhé třetině tak šest ku jedné pro HT.


Ve třetí třetině již bylo jasné, že pro Sršně proti skvěle organizované obraně HT.CZ, kde zahráli dobře jak Čornej, tak především Ptáček, nebude šance na velké drama. Zápas se tak již dohrál, světlo za brankou se rozsvítilo ještě dvakrát. Peťovský a Šturm si dali branku a oslavili tak dobrý výkon. 

HT se dostávají do tempa a Sršni sice hrají velmi dobře, mají snahu, ale chybí jim štěstí v zakončení, tím zatím ztrácí své zápasy.


BAUER HVĚZDY UTKÁNÍ