Dva góly ledovým pavoukům na Lenovo nestačilo

01.10.2019

Bartoň 4+1 (LNV) / Bogola dvě tregy do černého (ICE)

Zápas, který měl favorita na papíře jasného, až tak jasným zápase nebyl, především neefktivita v zakončení ze strany Lenova v první třetině byla hlavním důvodem.

Zvláštní začátek, Lenovo se trousilo z šatny tak pomalu, že nastoupili na úvodní vhazování dokonce ve čtyřech hráčích a tak pozvolna vstoupili do zápasu. Spiders, naopak vycítili šanci a měli možnosti, které ale pokryl výtečně chytající Berounský, kterého diváci mohou pamatovat z branku Projektového Ústavu. Dnes ale hájil barvy Lenova. Držel i při dobrém pokusu Meruny nebo Janů. Ani přesilovky, stejně jako zakončení dobrých šancí Spiders nevyšly a tak na konci třetiny měli na kontě nulu proměněných šancí. Naopak dvakrát se prosadil malý vzrustem, velký výkony Lassig. Který v první polovině třetiny ne a ne se prosadit. Trefil i tyčku Staškovi branky. V samotném závěru třetiny ještě Jungmann dal branku a tak stav po třetině 3:0 pro "domácí" Lenovo.

V druhé třetině byl zápas nesmírně vyrovnaný a Spiders začali ve svých slušivých černých dresech zkoušet pozornost Berounského. Dobré pokusy měl Linhart a jednu dobrou šanic promarnil Bogola. Třetina byla bez branek a tedy šance stále pro Spiders žila.

Do třetí třetiny vlétli Spiders naplno. A hned slavili a dvakrát v krátkém čase, Lenovo bylo nekoncentrované a tak se na ukazateli chvíli objevil těsný stav 3:2 pro Lenovo. Ale tyto rychlé obdržené góly probudili hráče v bílém a vrátilo vedení na jejich stranu téměř hned. Snaha Spiders udržet se v zápase byla velká až někdy za hranicí pravidel a tak se jejich dobrý start třetiny zvolnil, protože hráli oslabení. Výhodu se nepodařilo využít Lenovu, ale nemuselo je to mrzet, neboť dali branky už jen oni. Bartoň předvedl životní večer. Dal čtyři branky v řadě a jasně rozhodl o tom že všechny body bere Lenovo. Sice favorit, ale zápas rozhodl až ve šťastném závěru utkání. Spiders mají výrazně lepší herní projev než v úvodních zápasech a jsou na dobré cestě hrát o playoff.