Velice vyrovnaný zápas až do poslední třetiny, končí dobře jen pro Kosti!

20.09.2019

Karabec 2 góly Klečka 2+1 (MIM) Škutina 3+1 Šťastný 1+2 (KOS)

Velice vyrovnaný souboj jsme sledovali mezi HC Prague Mimons a HC Kosti Team. Do poslední vteřiny to bylo o předhánění se v brankách. Golmani na obou stranách nemají zrovna málo zákroků ale vítěz je jen jeden a to HC Kosti!

První branka padla hned po první hrací minutě utkání, kdy se prosazuje Ondřej Škutina, který sám prostřeluje Růněho v bráně Mimoňů. Další branka aktivního Ondřeje Škutiny přišla v probíhající deváté minutě utkání. Zpracoval nahrávku Přemysla Vyšínského a vysokou střelou backhandem vystřelil puk nad hlavu Růněte. O půl minuty odpověděl útočník Mimoňů, Luboš Tóth, který zpracoval nahrávku obránce Adama Klečky. Snižují tak skóre na 1:2. Za dvacet vteřin však přichází další branka, Jakub Hořák z týmu Kostí prostřeluje branku Mimoňů a zvedá tak skóre na 3:1. Dvě minuty do konce vyjíždí Hadrbolec za bránu pro puk, ten mu však sebral kapitán týmu Mimoňů, Martin Švančárek a posílá jej před bránu nové posile Tomáši Kukučkovi, Hadrbolec již nestačil zasáhnout a tak konečný stav třetiny je 2:3.

Uplynulo teprve patnáct vteřin druhé třetiny když Mimoni vyrovnávají skóre! Adam Klečka sám přemáhá Hadrbolce a dorovnává na 3:3. A Mimoni se ujímají vedení! Petr Karabec jede sám na Hadrbolce a posílá mu puk přímo za záda! Okamžitě tak přivádí svůj tým do vedení 4:3. Menší potyčka v probíhající šesté minutě před bránou Kostí mezi Lubošem Tóthem a Jakubem Hořákem kvůli postavení Tótha před bránou nakonec skončila bez vyloučení. Čtyři minuty do konce druhé třetiny se prosazuje hráč Kostí, Dominik Šťastný z nahrávky Ondřeje Škutiny dorovnává skóre na 4:4. O necelou minutu později si prohodily role! Z nahrávky Dominika Šťastného skóruje Ondřej Škutina a přivádí tak Kosti opět do vedení, přímou ránou od bule! Vedení však Kostím bere Petr Karabec, který proměňuje nahrávku Tomáše Nohy a dorovnává na 5:5. Stav 5:5 však vydržel jen něco málo přes půl minuty! Ladislav Kolář pomocí nahrávek od Dominika Šťastného a Matěje Pokorného, přivádí Kosti opět do vedení. Stav po druhé třetině 6:5.

Po třech hracích minutách třetí třetiny tu máme první vyloučení zápasu! Z řad Mimoňů míří na trestnou Luboš Tóth, který dostal menší trest za podrážení. Gól hned v prvních vteřinách přesilovky přichází od Adama Řádka, kterému nahrával Přemysl Vyšinský a Lukáš Kostečka! Přivádí tak Kosti do dvou gólového vedení 7:5. Poslední branka se Mimoňům podařilo střelit až po ohlášení posledních dvou minut utkání. Adam Klečka přemáhá Hadrbolce a dává tak šestou branku svého týmu. I přes odvolání Růněteho z bárny a hra v šesti už žádnou branku nepřineslo. Konečný stav utkání 7:6.

Martin Růně který je na soupisce Mimoňů už od počátku nástupu do PHM, byl alespoň se strany organizátorů poprvé spatřen opravdu v bráně. Vychytal okolo 50ti střel! A proto si určitě zaslouží Voucher za hvězdu utkání na 500 korun na nákup u Bauera. Ondřej Škutina, nejen že je výborný bruslař ale i autor většiny gólů a asistencí tohoto zápasu! Proto si Hvězdu utkání rozhodně zaslouží!