Tornádo zaspalo úvod, Kohouti neudrželi slibné vedení

15.09.2019

Ciesarik hattrick, Nekula 2 branky (oba RST) / Matoušek hattrick, Bartoš 3 asistence (oba TOR)

Lehce hektická první třetina, kdy místo jasné zraněné jedničky Kohoutů Nováka, musel rychle do branky povolaný brankář z druhé ledové plochy. Možná i toto rozhození od soupeře způsobilo, že Tornádo na úvod nebylo vůbec ve hře.

Kohouti během prvních pěti minut měli 9 pokusů na Cassiuse zatímco na straně Tornádo nebylo ani jedno. A podobné to bylo s vhazováním, zde také jasně v prvních minutách vše patřilo Roosters. Také první gól dali hráči Roosters. Nekula dobře vystřelil a otevřel gólový účet utkání. Necelé dvě minuty ho napodobil Ciesarík, který velmi dobře trefil roh branky. Vypadalo to jakoby se Tornádo hledalo, stále se ne a ne dostat do rytmu. Jsou jisté změny v sestavě tohoto týmu, které mohou být možná objektivní příčinou. Závěr třetiny opět patřil střelcům Roosters a ti vedli 3:0. Nečekaně jednoznačné vedení, přesto na konci třetiny se dostali do hry už více i hráči Tornáda a zaskakující golman musel pochytat mnoho pokusů.

Druhá část už byla obrázkem hry zcela jiná. Tornádo se začalo postupně roztáčet na plné obrátky. Kohouti měli hodně práce v obraném pásmu. Přišla osudová minuta. Matoušek dal první gól Tornáda, jednalo se o krásný pas za obránce a Matoušek rozvlnil síť Kohoutů. Hned za několik vteřin přidal další gól, Tornádo zavezlo kotouč začalo tlačit a Matoušek se dobře zorientoval. Rázem bylo vše otevřenější 2:3 z pohledu Tornáda dávalo naději.

Ale Kohouti se oklepali a rychle hodili tuto rychlou smršť za hlavu. Nekula a po něm opět Ciesarík dali další branku Roosters. Opět tedy Roosters vedli 5:2. Tornádo nepolevilo ve víře uspět a sympaticky zvýšili tempo. Kohouti byli opravdu ke konci třetiny pod tlakem. Matoušek završil svůj hattrick a dal vzpomenout na loňské tažení v tabulce produktivity. Minutu a půl po Matouškovi se prosadil Jakl, který překvapivě nastoupil na centru, což je na obránce nezvyklá pozice, ale jak je vidět přineslo to výsledek v podobě čtvrté branky.

Třetí třetina a výsledek byla už zcela opačná než první. Aktivnější jasně Tornádo. Přehráli soupeře ve většině herních činností. Proto se Kohouti dvakrát uchýlili k faulu. Georgievův prohřešek potrestán nebyl, Kohouti zvládli ubránit soupeře. Kastnerův trest však byl osudovým momentem zápasu. Přesilovou hru využil velmi rychle Lukáš Dlouhý a dal vyrovnávací branku.
I když do konce zbývalo hodně času, už se žádnému střelci nepodařilo vyhrát a tak si oba týmy rozdělily body.