Premiérové vítězství Pavouků nad HTB

15.09.2019

Řehák 2 asistence, Mrázek 2 góly (ICE) / Císař, Vydra, Braun po gólu (HTB)

Nedělní zápas byl vyrovnaným duelem, ve kterém Ice Spiders vedli, ale Tréninky B odhodlaně dotahovaly skóre.

Zápas nabuzených Tréninků B zatím s neúpspěšnými Spiders začal velmi svižně. Oba týmy na sobě od minulého utkání zapracovaly a je vidět, že se postupně týmy dostávají do formy. Nejprve velmi dobře kryl pokusy HTB Stašek v brance Pavouků. První branku jsme viděli již po pěti minutách hry. Do sestavy Spiders byl zařazen tahoun Alinče a hned se mu podařilo potvrdit svou roli. Spiders nebyli střelecky aktivnější, ale měli nebezpečné protiútoky. Někteří hráči Tréninků jim však dělali problémy a tak Nohel musel na trestnou lavici. Přesilovka, ale nepřinesla HTB branku a ani souvislejší tlak.

Ve druhé třetině jsme boj o střední pásmo. Více pokusů si opět vyprodukovali Tréninky a brankář Stašek držel svůj tým a byl klíčovou postavou týmu. Tréninky ho nemohly prostřelit. Na druhé straně naopak byli hráči Pavouků výrazně úspěšnější při zakončení. Mrázek a Chlado postupně navýšili skóre až na 3:0 pro Spiders. Což byl nečekaný výsledek ke konci druhé třetiny. HTB začaly mít problém s hráči Spiders a dvakrát dali ještě šanci přesilové hry. Gól však nedostaly a naopak 2 vteřiny před koncem druhé části zápasu se krásnou individuální akcí a blafákem do backhandu prosadil Braun a dal kontaktní gól.

Mohlo se očekávat že HTB povzbuzeni golem půjdou za vyrovnáním, lae hned na úvod třetiny jim plány překazil Mrázek. Podobně jako předchozí gól, projel drze obranou a nakonec namířil mezi betony Pecky a opět poslal svůj tým do vedení o 3 branky.

HTB se ale nadechly ještě k obdivuhodnému výkonu a brankaře a celou obranu Pavouků velmi zaměstnaly. Čísař navíc přetavil tlak v branku. Momentum zápasu bylo na straně HTB ale jen deset vteřin. Hofírek totiž hned opět odpověděl. Bylo jasné že Spiders to v tento večer zvládnou a nenechají si vzít ani jeden bod.