Do poloviny vyrovnaný zápas nakonec jasně berou Kosti nad Bandity

12.09.2019

Šimek 1+1, Malina 1+1 (oba BDT) / Ischoev 7 bodů, Šťastný hattrick, Hořák 3 asistence (všichni KOS)

Do poloviny druhé třetiny vyrovnaný průběh, oba týmy hrály poctivě a kreativní hokej, ale pak se Kosti chytli a Banditům se zhroutila taktika.

Až opravdovým důrazem se dostali do vedení Kosti v první třetině. Před brankou operoval Vyšínský a dokázal dostat kotouč za Němečka. Za minutu však srovnal skóre Šimek. Vyhrané buly na levém kruhu a Šimek napřáhl a prostřelil Hadrbolce. Bandité šli dokonce do vedení, bouřlivák Vlček ukázal že umí i dávat branky a využil dobrou nahrávku z pozabrány od Maliny. Poslední třetiny však byla pro Bandity smolná a Kosti se v ní naopak našli. Vyšínský dal svou druhou branku, sílící tlak Kostím přinesl přesilovku a Kozdělka který pykal za svůj faul musel do hry zpět ještě před vypršením trestu protože fantom Kostí Ischoev využil přesilovku téměř okamžitě. 3:2 tedy po první části hry.

Na začátku druhé třetiny polevili v koncentraci Bandité. Nedůrazné vyhození ven z pásma, kotouč tedy na modré bere kapitán Kostí Šťastný a ze zákrytu trefil síť za Němečkem, který příliš neviděl. A pak to nabralo rychlý ráz. Jeden gól za druhým. Škutina vysoký hráč nová akvizice manažera Kostí Hadrbolce ukázal, že by měl být velkou oporou, dal svůj první gól ve žlutém dresu. Následovaly dva rychlé góly Marka i když druhý byl spíše smolným vlastencem Banditů. Kosti postupně navyšovali skóre rychlým tempem. Zastavit je dokázal až na chvíli skvěle hrající Malina, který dal branku a také Víťa Wajtr důraznou střelou z prostoru mezi kruhy. Ale v této fázi zápasu už i tak vedení Kostí bylo vysoké.

Třetí třetina pak byla nervóznější. Banditům nebylo po chuti vysoké vedení a Kosti si zase chtěli sjednat respekt. No pěstní vložku nám do zápasu zařadili Vlček a Kouba. Oba tak na trestnou za hrubost. Když se emoce trochu uklidnili tak se naopak rozvášnil Mansur Ischoev. Dal vlastně čistý hattrick v rozmezí čtyř minut hry. Závěr zápasu ještě okořenil, skvělým zákrokem Hadrbolec, který vychytal lapačkou v blafáku Šimka.