Přírodověda vzdorovala ale Elit je Elit

05.09.2019

Nekompletní sestava Přírodovědy a proti nim našláplá sestava Elitu, to byl druhý zápas PHM Cupu ve čtvrtečním programu.

Elit stále ještě v tréninkových dresech i tak v jasně zápasovém tempu nastoupili do svého dalšího utkání v sezoně. Většina Přírodovědců poprvé na ledě a tak byl por ně začátek celkem "ostrý". Kapitán Elitu Adam Klečka otevíral skóre již po minutě hry. A Vostřák ho napodobil za necelé dvě minuty. Když se ale Přírodověda oklepala a dostala do rytmu zápas začal být vyrovnaný. Přesto přehled a přesné nahrávky týmu Elitu dělaly vysokoškolákům velké problémy. Největší však byly ty gólové které ještě v závěru třetiny přišly. Hybner nejprve pěkným trhákem zvyšoval na 3:0 a pak přidal hned další branku po rychlé kombinaci. Do konce třetiny byl stav 5:0 a bylo jasné, že Elit má nadvládu nad ledem.

Přestávku využili hráči Přírodovědy k poradě a přineslo to hned ovoce. Velmi rychlá akce a Elit nezachytil kombinaci Brabce s Křivonozkou a bylo sníženo. Radost v ochozech i na straně Přírodovědy z první branky v PHM Cupu. Na dlouho dobu to však bylo vše gólové ze strany hráčů Přírodovědy a úřadovali hráči Elitu. Škop, Klečka a Čmejla upravují skóre již na 8:1 a tak Elit mohl zvolnit. To hned začali využívat pohotoví Přírodovědci, kteří nesložili zbraně a dokázali se prosadit. Karban dal branku v závěru třetiny.

Závěrečná třetina byla již v pomalejším tempu, přesto bylo k vidění několik pěkných akcí na obou stranách. Krása utkání byla i v tom, že se nevylučovalo a vše plynulo velmi pěkně a v přátelském duchu. Už bylo jasně rozhodnuto o výsledku a tak šlo o to si ozkoušet možné nové triky a kombinace. Třetí třetina byla nakonec ve svém skóre nejvyrovnanější 2:2.
Elit potvrdil roli favorita a Přírodověda ukázala, že když se sehraje rozbruslí bude velmi kvalitním soupeřem všem v Top Divizi.