Kosti nadělili Wolfpacku tucet a jeden gól navíc

05.09.2019

Šťastný 3+2, Muller 4+2, Ischoev 3+3 (všichni KOS) / Němeček 1+1 (PWP)

Zápas týmů které se dobře znají z letních turnajů na Kobře poprvé v ostrém zápase PHM. Výhru berou Kosti

Uběhlo pouhých 19 vteřin a už se otevíralo skóre utkání. Hvězda Kostí Mansur Ischoev otevřel skóre krásným průnikem skrz ještě ztuhlé hráče Wolfpacku. Wolfpack naopak bez své hvězdy mládežnického reprezentanta Bláhy a vůbec v kombinované sestavě se dlouho hledal na hřišti. Úvodní zmatky ve střídání se podepsaly na startu jejich výkonu. Přesto odolávali Pařízek v brance držel nadějný stav. Ale jen do čtvrté minuty, kdy hned po buly v útočném pásmu proměnil svou šanci Pokorný. 2:0 pro Kosti. Vlčí smečka se dostala zpět do hry v přesilovce, taktická chyba kdy Kuřina hrál u střídačky i když jeho hráč ještě nevyskočil z ledu a tak Kosti na trestné. Ubránili se, ale Vlci dostali trochu impuls. Srovnali si formace a zápas se trochu vyrovnal. Přesto po polovině třetiny aktivita na straně Kostí. Pařízek se oháněl, zatímco na druhé straně Hadrbolec moc práce neměl a na to není zvyklí. Nová taktika trenéra Kostí totiž vede k lepší organizaci a tak Hadrbolec není v takové permanenci. A možná i proto byl lehce "zmrzlý" a navíc střílel Zamrazil a dal mu první branku pro Wolfpack. Snížení vedlo až k vyrovnání velmi rychle po první gólu srovnávají Wolfpack po pěkné akci kterou zakončil Mrština. Ale to nechtěli nechat Kosti být, šlápli do pedálů a ještě v posledních minutách opět utekli na dvě branky. Muller a Šťastný byli šťastnými střelci.


Druhá třetina už patřila více Kosti týmu. Rychlé otevření skóre po rozebíračce kterou zakončil aktivní Hořák. Kosti odskočili. Ještě se ale nezdálo nic rozhodnuté, Wolfpack totiž zvedl prapor odporu. Kapitán Pokorný se prosadil po dorážce a ještě to vypadalo že by zápas nemusel být jednoznačný. Ale pak úřadovali jen v černém hrající Kosti. Bartoš využil přesilovku a Ischoev hned v zápětí přidal další branku. Kosti postupně přidávali branky, jednu přesilovku využili bleskově za několik vteřin a Mostecký se tak na trestné ani neohřál, do hry ho zpět poslal střelec Kostí Šťastný. Muller zakončil třetinu další brankou a po druhé části tak byl stav 9:4 pro Kosti. 


Třetí fáze už bylo jasné že je rozhodnuto, Wolfpack neměl sestavu na to aby otočili zápas, ale snaha se zapřít nemohla. Přesto inkasovali ještě čtyřikrát. Skvělý výkon samozřejmě předváděli Ischoev, ale Šťastný, který nově s Céčkem na prsou ukázal, že je pravým lídrem. 
Celkově byl zápas velmi neurovnaný, silnější formace Kostí uměly někdy vyprodukovat pěkné kombinace, ale jinak zápas nebyl až tak lahodný oku diváka. Ale divák který má rád góly si na své přišel. Krásná návštěva v ochozech, jako vždy věrný fanoušek brankaře Pařízka povzbuzoval co mu síly a hlasivky stačily, i tak to na body s Kosti Vlčí tlupě nestačilo.