Obávané Sršně, zdolal Lev!

04.09.2019

Havel 1+1 (LEV) Tomáš Bil 1 gól (SRS)

Do ligy nám tento rok nastoupili HC Sršni Praha, kteří vedli příčky Pražské soutěže PLLH. Lev se proto dobře připravil na tohoto soupeře a povolal silnou sestavu. Nechyběl, Michal Šíp, Petr Urban, Jan Kunor, Martin Havel ani spousta dalších výborných útočníků a obránců. Už od první třetiny hráli velice bezpečně a snažili se nedat moc šancí útočníkům Sršňů. Jim však také nechyběli střelci kteří umí projet i tu nejlepší obranu. První třetina byla velice svižná a všichni hráči aktivně bruslili. V právě probíhající sedmé minutě první třetiny, dostal hráč Fanklubu Lva, Jakub Mihál možnost prostřelit zdatného gólmana Sršňů, Viktora Myslila. Za hákování Davida Stránského totiž dostal trestné střílení. Jeho střela však vedla jen k tyčce. A zápas tak dále pokračoval za stavu 0:0. Dvě minuty do konce první třetiny se na trestnou lavici usadil hráč HC Sršňů, Mário Ábel za podražení protihráče. Obrana Sršňů však oslabení zvládla výborně a přesilovka tak Lvům nevyšla.

U tohoto trestu to však neskončilo. I Sršni dostali šanci na branku v přesilové hře. Na trestnou lavici ve třinácté minutě zamířil útočník Lva, Martin Havel. Menší trest za hákování. Již v probíhajícím trestu Sršňů se k Havlovi na trestnou lavici připojil Jan Tůma, který nepustil neprodleně zlomenou hokejku. Ještě než stihli něco vymyslet v přesilovce 5 na 3, se na trestnou lavici usadil i útočník Lva Ondřej Křivský, který si odpykal trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Hra 4 na 3 však Lvům přinesla branku! Martin hrstka z nahrávky Pavla Hudlera skóruje a přivádí tak Lva k vítězství 1:0. V probíhající sedmé minutě druhé třetiny mají však Sršni šanci dorovnat skóre v přesilové hře. Na trestnou lavici míří útočník Lva, Michal Benetka, který zahákoval protihráče. Tentokrát to byla úspěšná přesilovka a Sršni skutečně dorovnávají na 1:1. Zásluhu si připisuje Tomáš Bil kterému na branku nahrál Miloš Kutlák. S tím však Lev do třetí třetiny vstupovat nechtěl. Na 2:1 zvyšuje skóre Ondřej Křivský. Stav po druhé třetině 2:1.

Hned po uplynutí patnácti vteřin z poslední části hry, míří na trestnou lavici útočník Lva, Jakub Mihál, menší trest za sekání. Obrana Lva však nedala příliš šancí Srším útočníkům, přesilovku se jim nepodařilo využít a dorovnat tak skóre. Dostali však další šanci, za hrubost se na dvě minuty posadil Michal Benetka. Ani tato přesilová hra se však neobrátila v jejich prospěch. Třetí a poslední branku utkání, si v probíhající osmé minutě třetí třetiny připisuje Pavel Caldr. I přes aktivní útočení Sršňů se jim dorovnat zápas nepodařilo. Konečný stav 3:1.