V mořském souboji vyhráli nad žraloky tuleni

01.09.2019

Benka 4 góly,Svoboda 37 zákroků (GAS) / Šimek 35 zákroků (ZRA)

Otvírací utkání sezony na sebe svedl známe Gastony a nováčky v soutěži Žraloky!

Hned první bule vyšla dobře pro Gastony kteří již v první minutě několikrát vypálili na branku Žraloků. V prvních minutách se Žralokům nedařilo opustit svoje obrané pásmo. Gastoni vypadali velmi odhodlaně nedat Žralokům příliš šancí prověřit Svobodu v bráně.. Přesto se to povedlo kapitánovi týmu Tomáši Buškovi který se aktivně pokoušel vymyslet útok na Svobodu. Ten ale jeho ránu vychytal. Gastoni si v první třetině výrazně lépe vedli na buly, ovšem zákroky golmanů se již v po pár minutách vyrovnali a Žraloci byli čím dál aktivnější v útočném pásmu. I kapitán Gastonů Matyáš Hájek byl velice aktivní a bral Žraloky útokem. Ke konci první třetiny už ovšem byli aktivnější Žraloci kteří nechtěli opustit svoje útočné pásmo. Poté ovšem přišlo vyloučení Žraloků, trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na lede si vysloužil Jiří Rebroš. Přesilovku se podařilo uplatnit Kryštofu Benkovi který zvyšoval skóre na 1:0. To Gastony zřejmě povzbudilo a minutu na to opět skórují! Nahrávku od Matyáše Krijta proměňuje Marek Mucha a zvyšuje tak na 2:0 To jim ale nestačilo a 18 vteřin do konce první třetiny opět zasahují branku Žraloků! Výsledek po první třetině 3:0.

Běží teprve minuta a půl z druhé třetiny a Gastoni opět skórují! Z dorážky se prosazuje Kryštof Benka. Pět minut uplynulých a Žraloci konečně přemohli Šimka v bráně Gastonů. Skóre snižuje Josef Boubín který tak ubral náskok Gastonů na 4:1. To se Gastonům příliš nelíbilo takže vznikla menší rozmíška mezi týmy. Ta vedla k vyloučení hráče Martina Bílka z týmu Gastonů, dvě minuty za hrubost. To však Gatsony nezastavilo a v oslabení prostřelili Svobodu, bod za gól si opět připisuje hvězda týmu Kryštof Benka. Probíhala minuta čtyřicet do konce když se na trestné lavici opět usadil Martin Bílek který dostal dvouminutový trest za sekání. Přesilovka se Žralokům podařila využít, velmi aktivní hráč žraloků Dominik Makovský tak snižuje stav svého týmu na 2:5.

Třetí třetina začala z ostra a máme tu hned dvě vyloučení. Z týmu HC Žraloci, Vojtěch Horálek menší trest za držení a hned po něm následoval hráč Gastonů, Richard Mokrý dvě minuty za napadení. Hned po uplynutí trestů se prosazují Gastoni a střílí branku! Opět Kryštof Benka který tak zvyšuje skóre na 6:2. A máme tu další vyloučení. Na trestné lavici si poseděl Richard Mokry za napadení. Přesilovku se však Žralokům nepodařilo proměnit. Za to Richard Mokrý si hned po uplynutí trestu připisuje bod za asistenci za přihrávku kterou se podařilo proměnit Krištofu Benkovi. Žraloci ani tak nepolevili a brali Šimka útokem, tomu se však dařilo jejich střely vychytávat. Osm minut do konce a máme tu opět vyloučení z řad Gastonů, Matyáš Krijt si vysloužil 2 minuty za zásah do oblasti nohou. Konečný výsledek utkání 7:3