Vyrovnaný zápas Lva s Drink Teamem nakonec vítězí Lvi

10.02.2019

Rus a Horký 2 góly (oba LEV) / Krejča 2 góly (RST)

Překvapivě "nejednoznačný" zápas na Icerinku v nedělním kole. Možná pohoda neděle způsobila, že tempo zápasu bylo spíše ospalé a Lev měl co dělat aby rozhodl o všech bodech.

První třetina byla jak již bylo podotknuto spíše volnější. Ale kdo byl v permanenci byl překvapivě brankář Lvů Pazdera. Ten měl napilno, hned z úvodu zápasu se Drink Team neostýchal dral se do zakončení. Pazdera musel likvidovat a nestačil se divit s jakou liknavostí hráli jeho beci. Naopak Drink Team hrál s nadšením. Převahu Drink Teamu přerušilo až vyloučení, které trochu dostalo do hry Lva, ti párkrát velmi dobře prověřili golmana Wintra, který se doslova mrskal v brankovišti a nepustil za svá záda nic, alespoň v první třetině. Stejně tak na druhé straně Pazdera byl jistý. Po třetině tedy nula nula.

Ve druhé třetině se začalo konečně vlnit i za brankaři, no z jejich pohledu to asi tak dobrá zpráva není, ale diváci a hráči byli rádi. Nejprve se prosadili hráči Lva. ti se po pěkné kombinaci radovali z gólu Ruse, který mezi kruhy dokázal zvednout kotouč nad položeným brankařem. Lev byl výrazně aktivnější v druhé části než v první a sypal na brankaře Wintra mnoho střel. Ten však svým osobitým stylem vychytával vše co mohl a dodal tak sílu svým hráčům vpředu. Krejča jeden z nejlepších "drinkáčů" dostal od Hadáčka pěknou nahrávku a zvedl do horní části branky a Pazdera jen promáchl. Bylo srovnáno a Drink Team se zdál být zase zpět a na koni. Dokonce dostal výhodu přesilové hry, za sekání šel na trestnou lavici Horký a vypadalo že Drink Team má snad nacvičené přesilovky, zamkl Lvy. Ale rychlonohý Mihál uzmul kotouč na modré protihráči nechal za sebou i další soupeře a zakončil krásným blafákem do backhandu, dal branku v oslabení a opět poslal Lva do vedení. Závěr třetiny ještě ozdobil již klasickou prací robustní Horký, která doklepl kotouč za záda Wintra. Po první třetině tak Lev vedl 3:1

Zápas byl však stále otevřený. Drink Team neskládal zbraně a bušil do Lva a neslo to první ovoce. Šefl dal branku, když se dostali lehko hráči Drink Teamu ke kotouči a Pazdera již kombinaci zastavit nemohl. Bylo sníženo. Ale Lev dal důležitý gól. Murín poslal zvláštního plachťáka ten se od obránce odrazil do vzduchu a kotouč zaplachtil padáčkem za záda Wintra. Lev se tak opět trhl o dvě branky. Následoval další důraz před brankou z hole Horkého odražený kotouč ještě posunul a pohodlně podél betonu přidal pátý gól Lvů. Na druhé straně dostal několik skvělých šancí Hadáček, měl šance tváří v tvář Pazderovi, ten jej vždy ale vychytal a podržel tak důležité vedením svým Lvům. Hadáček se i ptal Pazdery při přerušení "To už si snad děláš srandu ne?" tak byl zoufalý
Finální slovo co se týká střelby Lvů měl Rus, který otevřel skóre tak jej i symbolicky zavřel šstou brankou, na kterou ještě po nekoncentraci obránců Lvů ještě zareagovala dvojice Poncar, Krejča, kdy druhý jmenovaný prostřelil Pazderu a upravil stav na konečných 3:6 z pohledu Drink Teamu.

Pro oba týmy to tak bylo poslední představení v základní části. Lev s takovým výkonem určitě bude mít těžké přejít přes silné Tornádo a Drink Team naopak s výkonem tohoto typu by mohl zahrát slušný výsledek.