Groos držel Vlky B ve hře o slušný výsledek s Kohouty

23.01.2019

Peroutka 2+2, Nekula 2 A (oba RST) / Gross 55 zákroků a hvězda zápasu (WLB)

Zápas, kde byla očekávána kanonáda Kohoutů vzhledem k jejich formě z posledních zápasů. Ale nekonalo se. Gross byl velkou oporou a i obrana Vlků šlapala. Přesto se favorizovaným kohoutům povedlo jasně vyhrát.

Zápas začal v dobrém tempu a ihned v úvodu se dostal do provozní teploty Gross v brance Vlků, ten nastoupil v nové černé masce, velmi slušivé. No čelil velmi nebezpečným zakončení od Krejčíka a také Mahela, ale vychytal. Dal šanci se nadechnout své Vlčí smečce a ta se dokázala osmělit a lehce zahřát i Nováka v brance Kohoutů, ale ten také dobře pokryl Taimra i Schewchyka. Tak jak dobře chytal brankař Vlků o to zvláštnější branku dostal. Úvodní gól padl po spíše nahození Nekuly od modré čáry, které bylo ještě tečováno obráncem a tak puk zaplachtil za záda Grosse. Kohouti vedli. Druhý úspěch to už byla ukázka krásné, přesné a tvrdé střelby. Peroutka z první poslal one-timer od modré golfákem a kotouč se zastavil až v síti. Peroutka byl při chuti tento večer a přidal další branku po pěkné kombinaci s Mahelem a Blahovcem. Stav tedy 3:0 a Vlkům nepomohly ani dvě přesilové hry k úvodní brance.


Druhá část zápasu vypadala z počátku zápasu trochu jinak. Vlci se rozhodli více napadat a zjednodušit přechod. To jim přineslo několikrát čas v útočném pásmu, ale vždy chyběla střelba nebo zakončení. Hráči buď nestihli vystřelit nebo mířili mimo. Jediný který toto tvrzení porušil byl Marek Novák, který překonal Nováka v brance Kohoutů. Dal tak první gól a nakonec se ukázalo jediný pro Vlky. Byl to jediný gól ve druhé části zápasu ve které měli dvakrát šanci hrát přesilovku hráči Kohoutů, ale obrana a Gross zvládli uhájit ještě nadějný stav.


PHM Cup 19 SF WLB RST

Ve třetí třetině už aktivita střelecká na straně Kohoutů byla trochu slabší, ale o to lepší byla efektivita střel. Krejčík jako první zvyšoval na 4:1. Nekula dokonce v oslabení využil od Ciesarika nahrávku a zakončil a následně v opačném množství hráčů na ledě tedy v přesilovce dal gól Georgiev